شناسهٔ خبر: 89210 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در مراسم اختتامیه جشنواره دانش آموزی جوانه‌های راه کشور اعلام شد

درخشش دانش آموزان فارس در ترویج فرهنگ ایمنی و ترافیک

جشنواره جوانه های راه در اولین جشنواره جوانه‌های راه که با مشارکت وزارت راه و شهرسازی و وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، دانش‌آموزان استان فارس توانستند با درخشش قابل توجه بیشترین تعداد جوایز را به خود اختصاص دهند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (استان فارس)، در اولین جشنواره جوانه‌های راه که با مشارکت وزارت راه و شهرسازی (انجمن خیرین راه و ترابری، کمیسیون ایمنی راه‌های کشور و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای)  و وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، دانش آموزان استان فارس توانستند با درخشش قابل توجه  بیشترین تعداد جوایز (حدود یک سوم برگزیدگان) را به خود اختصاص دهند.

جشنواره جوانه‌های راه که برای اولین بار  با هدف آشنایی دانش آموزان با سوانح ترافیکی و راهکارهای پیشگیری از آن و همچنین استفاده از ظرفیت دانش‌آموزان در تولید محتوای تصویری جهت آگاه کردن افراد جامعه در رشته‌های مختلف هنری همچون نقاشی، عکاسی، کاریکاتور، پوستر، در دوره‌های ابتدایی (اول و دوم)، متوسطه (اول و دوم)، ویژه در قالب ویدئو کنفرانس برگزار شده بود، سه شنبه هفتم بهمن جاری به پایان رسید و از برگزیدگان این جشنواره در یکصد و سیزدهمین نشست کمیسیون ایمنی راه‌های کشور تقدیر به عمل آمد.

بر اساس این گزارش از تعداد ۶۱ برگزیده این جشنواره، ۱۹ نفر از دانش آموزان استان فارس حائز رتبه برتر شدند (نزدیک به یک سوم) که از این حیث رکوردی تازه محسوب می‌شود.

گفتنی است در جشنواره جوانه های راه ، دانش آموز رُز گلستان بعنوان نفر اول رشته نقاشی دوره ابتدایی، دانش آموز نگین اردوایی نفر سوم مشترک رشته نقاشی دوره ابتدایی و دانش آموز فاطمه کرونی نفر سوم مشترک رشته نقاشی دوره متوسطه معرفی شدند و مابقی نیز حائز تقدیر شناخته شدند.