شناسهٔ خبر: 89270 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

استاندار اردبیل:

عملیات اجرایی واحدهای طرح اقدام ملی مسکن تسریع می‌شود

اردبیل 7 استاندار اردبیل بر تسریع در معرفی مجریان از سوی تعاونی‌ها برای شروع عملیات اجرایی مراحل بعدی واحدهای طرح اقدام ملی مسکن در استان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (استان اردبیل)، اکبر بهنام جو استاندار اردبیل در جلسه شورای مسکن استان که با محوریت بررسی روند اجرای طرح اقدام ملی مسکن در استان اردبیل برگزار شد، اظهار داشت: لازم است نقشه‌های آماده‌سازی و اجرای زیرساخت‌هایی چون آب، فاضلاب، برق و گاز تهیه و دستگاه‌های خدماتی نیز اقدامات خود را آغاز کنند.

وی گفت: لازم است اداره راه و شهرسازی استان نسبت به تامین زمین، برای ثبت‌نام کننده‌های واجد شرایط مرحله دوم نیز اقدام کند.

استاندار اردبیل توجه به نزدیکی محل کار برای برخی متقاضیان مسکن ملی از کارکنان شهرک صنعتی ناحیه دو را مورد تاکید قرار داد و افزود: در صورت امکان زمین مناسب در نزدیکی این شهرک برای کارکنان متقاضی و واجد شرایط این طرح انتخاب شود تا در رفت و آمدها نیز صرفه‌جویی و از حوادث جلوگیری شود.

فرزاد قلندری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل نیز در این جلسه خواستار استخراج کارکنان حائز شرایط دستگاه‌های اجرایی برای تامین مسکن این قشر شد و گفت: بعد از استخراج این تعداد افراد حائز شرایط برای تامین زمین مورد نیاز آن تصمیم‌گیری می شود.

وی افزود: در این خصوص برخی اقشار از جمله قهرمانان ورزشی، اهالی مطبوعات، رسانه و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی نیز افراد واجد شرایطی دارند که جلسه‌ای در این راستا برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ می‌شود.

محبوب حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل نیز در این جلسه به ثبت نام ۹ هزار و ۲۴۶ نفر در مرحله اول طرح اقدام ملی مسکن در استان اشاره کرد و از تایید نهایی و واریز وجه ۲ هزار و ۵۵۲ نفر خبر داد.

وی گفت: در حال حاضر اولویت تامین زمین برای این افراد بوده و عملیات اجرایی ۵۴۰ واحد نیز آغازشده است.

حیدری بیان کرد: برای هزار و ۵۰۰ واحد شش الی هفت شرکت جهت ساخت و ساز انتخاب شده‌اند که زمین مورد نیاز هم تامین شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از ثبت نام سه هزار و ۳۷۷ نفر در مرحله دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در استان و از تایید و واریز وجه ۲۷۲ نفر در این مرحله خبر داد.

وی افزود: ۵۰۰ واحد هم در حوزه بنیاد مسکن و شامل شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بوده و در شهرستان های مختلف استان در حال ساخت است.