شناسهٔ خبر: 89782 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر ودریا نوردی هرمزگان خبر داد:

بومی‌سازی سیستم‌های آرشیوینگ سایت‌های VTS جزایر هرمزگان

بندر شهید رجایی معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر ودریا نوردی هرمزگان از اجرای طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی سیستم آرشیوینگ ( ذخیرسازی )سایت‌های VTS جزایر استان با مشارکت یک شرکت دانش بنیان خبر داد.

محمد رضا پوررجبی، معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به انعقاد قرارداد به منظور طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی سیستم آرشیوینگ سایت‌های VTS جزایر استان با یک شرکت دانش بنیان اظهارداشت: این امر با تکیه بر دانش متخصصان داخلی و با هدف ارتقاء شرایط ذخیره‌سازی اطلاعات مرتبط با تجهیزات منصوبه در سایت‌ها و در جزایر استان انجام می گیرد.

این مقام مسئول گفت: با اجرای این پروژه علاوه بر ذخیره‌سازی اطلاعات مربوط به تردد شناورها در هسته مرکزی آرشیوینگ استان، کلیه اطلاعات احصاء شده به شکل اختصاصی در محل سایت‌ها نیز بارگذاری و  ذخیره می‌شود .

به گفته پوررجبی  علاوه بر تامین تجهیزات، طراحی و پیاده سازی، نرم افزار تخصصی ذخیره‌سازی محلی سنسورها اعم از رادار DF،AIS،VHF  نیز توسط این شرکت دانش بنیان اجرا خواهد شد.

وی اعتبار پیش بینی شده برای انجام این پروژه را 37 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این پروژه از بعد طراحی و اجرا کاملا بومی و مراحل ساخت و مونتاژ قطعات و تجهیزات آن نیز در داخل کشور به انجام می‌رسد .