شناسهٔ خبر: 90171 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

اتمام قطعه نخست بزرگراه زاهدان – خاش با تامین منابع تا پایان سال / بهره‌برداری از قطعات آماده اتصال راه‌آهن چابهار – زاهدان تا خرداد ۱۴۰۰

امیر محمود غفاری معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی در جریان سفری دو روزه به استان سیستان و بلوچستان بازدیدی از پروژه‌های جاده‌ای و ریلی این استان خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، امروز پنجم اسفندماه ۱۳۹۹، امیرمحمود غفاری، معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی به استان سیستان و بلوچستان سفر کرد و در ابتدای این سفر دو روزه، وی از قطعات اول و دوم بزرگراه زاهدان – خاش و راه آهن زاهدان به چابهار بازدید به عمل آورد.

غفاری در جریان این سفر در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: در ابتدای این سفر دو روزه بازدیدی از قطعات اول و دوم بزرگراه ۴۵ کیلومتری زاهدان – خاش انجام گرفت. قطعه نخست این بزرگراه ۱۹ کیلومتر است که در ۱۰ کیلومتر آن کارهای زیرساختی کاملا انجام گرفته که آماده آسفالت بوده و در صورت تامین قیر تا پایان سال کار آسفالت آن به اتمام خواهد رسید که خوشبختانه امروز هماهنگی های لازم برای تحقق این مهم در محل پروژه صورت گرفت.

وی افزود: در ۹ کیلومتر دیگر آن هم کارهای زیرسازی انجام گرفته که برنامه ریزی به شکلی است که ان شاءالله تا پایان دولت دوازدهم کار این قطعه با تامین منابع به صورت کامل به اتمام برسد.

غفاری گفت: در ادامه بازدیدی هم از راه آهن چابهار به زاهدان با همراهی مدیران استانی و قرارگاه خاتم الانبیاء انجام گرفت که هدف از این بازدید بررسی آخرین وضعیت عملکردی این خط ریلی با توجه به تخصیص منابع اعتباری در نظر گرفته شده از محل صندوق توسعه است.

وی با اشاره به اینکه در این بازدید بررسی‌های لازم بابت تناسب پیشرفت فیزیکی و اجرایی پروژه با اعتبار در نظر گرفته شده انجام گرفت، افزود: براساس برنامه‌ریزی‌ها و به تناسب بودجه تزریق شده قرار است قطعات مختلف این پروژه که قابلیت اتصال و اضافه شدن به شبکه ریلی را دارند تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسند و البته شرط لازم و حیاتی برای تحقق این موضوع همکاری موثر بانک مرکزی در تزریق به موقع منابع مالی از محل اعتبارات مصوب صندوق توسعه ملی است که خوشبختانه اخیرا گشایش هایی شده ولی کافی نیست.

لازم به ذکر است معاون وزیر راه و شهرسازی در روز دوم سفر خود به استان سیستان و بلوچستان بازدیدی از بندر چابهار و همچنین بزرگراه ساحلی حدفاصل چابهار – کنارک و چابهار – پسابندر خواهد داشت.