شناسهٔ خبر: 90397 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خبر داد:‌

جذب ۱۰۰ درصد اعتبارات بازآفرینی شهری استان اصفهان در دو سال پیاپی

باز افرینی اصفهان مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: در سال‌های ۹۸ و ۹۹ توانستیم ۱۰۰ درصد اعتبارات بازآفرینی شهری در استان را اخذ کنیم و به همین واسطه برای احیاء بافت‌های فرسوده شهری اقدامات مفید و موثری انجام گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار کرد: این اداره‌کل برای حوزه بازآفرینی شهری در بخش‌های توسعه راه‌ها وآسفالت معابر، کمک به ساخت مراکز ویژه خدماتی مانند سالن‌های ورزشی، مراکز فرهنگی، مراکز درمانی و پرداخت تسهیلات به اشخاصی که قصد نوسازی در بافت فرسوده را دارند، انجام وظیفه می‌کند.  

وی با بیان اینکه در حوزه بازآفرینی شهری در قیاس با سنوات گذشته پیشرفت قابل توجهی داشته‌ایم، عنوان کرد: در سال گذشته و سال جاری توانستیم ۱۰۰ درصد اعتبارات این بخش را جذب کنیم.  

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در حوزه بازآفرینی شهری، گفت: برای ساخت مسکن و نوسازی آن در بافت‌های فرسوده تسهیلات با بهره پایین در نظر گرفته‌شده و همچنین با پیگیری‌های به عمل آمده مبلغ این تسهیلات در سال جاری افزایش پیدا کرده است که با استقبال همشهریان عزیز این موضوع می‌تواند محرک توسعه باشد.  

به گفته قاری قرآن، مردم طی سال‌های گذشته از طرح‌های بازسازی بافت‌های فرسوده استقبال نمی‌کردند اما طی سال‌های اخیر و با در نظر گرفتن تسهیلات ویژه مشارکت آن‌ها نیز بیشتر شده است.   

وی خاطرنشان کرد: تعامل و همکاری ساکنین این بافت‌ها، شهرداری‌ها و دولت می‌تواند کمک کند ساکنین این مناطق زندگی بهتر و با کیفیتی داشته باشند و دیگر محبور به مهاجرت به کلان شهرها نشوند. چرا که معتقدیم افراد بومی در بافت‌های فرسوده اگر بتوانند کیفیت زندگیشان را افزایش بدهند قطعا بهتر از مهاجرت از این نقاط است.  

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان تشریح کرد: بخشی از اقدامات این اداره کل درجهت کنترل و پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی در محدوده ها ومحلات هدف بازآفرینی شهری شامل؛ برنامه‌ریزی برای تحقق اهداف اسناد بالادستی و سیاست‌های مرتبط با راهبردهای سندملی بازآفرینی شهری، پیگیری جهت تهیه طرح‌های بازآفرینی و برنامه جامع اقدام مشترک در زمینه امور اجتماعی، فرهنگی وسلامت اهالی و ساکنان محدوده‌ها و محلات هدف بازآفرینی، پیگیری جهت تعیین سازوکار تامین اعتبارات موردنیاز اجرای برنامه‌ها، طرح‌ها و پروژه‌های اجتماعی و فرهنگی در محدوده‌ها ومحله‌های هدف و ... بوده است.