شناسهٔ خبر: 90497 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

وزیر راه و شهرسازی:

امروز همه کشور به یک کارگاه سازندگی تبدیل شده است /توسعه فرودگاه و بندر لنگه در دستور کار قرار دارد/ در تمام طول ۱۸۵۰ کیلومتر سواحل مکران هیچ بخش بلاتکلیفی نداریم

سفر وزیر راه و شهرسازی به استان های بوشهر و هرمزگان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تا پایان دولت طول بزرگراه‌ها به ۲۰ هزار کیلومتر می‌رسد، بر توسعه فرودگاه و بندر لنگه تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز ۱۴ اسفند در مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی چهار پروژه عمرانی در استان هرمزگان و در شهرستان بندر لنگه، ضمن تقدیر و تشکر از مسولان ملی و استانی در انجام پروژه‌های عمرانی استان، گفت: ساختن راه مانند گره‌گشایی از کار یک بنده خدا بوده و در زمره باقیات و صالحات اینکار انجام شده است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: اهتمام ویژه‌ای در دولت بوده و هست و از تلاش و کوشش مستمری که جامعه خدوم وزارت راه و شهرسازی که شامل مشاور و پیمانکاران و تهیه کنندگان مصالح و لوازم می شود امروز کشور به یک کارگاه سازندگی تبدیل شده است. پروژه ها در تمامی کارگاه ها فعال هستند و خروجی آن نیز به شکل ملموس توسط مردم دریافت شده است.

عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به اینکه در بندرلنگه ۵۰ کیلومتر راه افتتاح می‌شود،افزود: تا پایان دولت و حداکثر تا پایان سال آینده طول بزرگراه‌های کشور را به ۲۰ هزار کیلومتر می‌رسانیم. ابتدای دولت طول بزرگراه‌ها ۱۲۵۰۰ کیلومتر بود که این رشد قابل‌ملاحظه با کار و تلاش حاصل شده است. سهم بزرگی در مناطقی است که کمتر توسعه یافته بودند از جمله نوار ساحلی مکران است که از این ۱۸۵۰ کیلومتر هیچ بخشی نیست که بلاتکلیف باشدکه یا در دست ساخت است یا در حال بهره‌برداری است.

اسلامی توضیح داد: توسعه بندر لنگه دردستور کار است. رشد عملکرد بندر لنگه قابل قبول بوده و تاکید کرده‌ایم که هم فرودگاه و هم بندرلنگه بخشی از عملیات تجاری تاریخی کشور است که حتما باید به آن جایگاه برسد.

به گفته وی، بخشی از دستاوردهای رشد فرودگاه و بندر لنگه به خود مردم مربوط می‌شود که کسب و کار و تجارت و رفت و آمد را گسترش دهند تا سرویس هوایی برقرار شود. در خصوص بندر نیز طرح جامع همه بنادر تهیه شده که از جمله آن بندر لنگه است. عملکرد بندر از ۲ میلیون تن عبور کرده است و با توجه به شرایط کرونا و رشد ۷ درصدی عملکرد نسبت به سال گذشته این عملکرد قابل قبول است.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: بندر لنگه استعداد توسعه را دارد و باید دراین خصوص گام برداشت.