شناسهٔ خبر: 90872 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

امروز ۲۴ اسفند روی داد

برگزاری نشست ۱۱۴ کمیسیون ایمنی راه‌ها به ریاست وزیر راه و شهرسازی/ برنامه‌ریزی جهت افزایش ایمنی راه‌ها از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین/ پیش‌بینی ۳۳ میلیون سفر طی ایام نوروز ۱۴۰۰

برگزاری نشست ۱۱۴ کمیسیون ایمنی راه‌ها با حضور وزیر راه و شهرسازی یک‌صد و چهاردهمین کمیسیون ایمنی راه‌ها به ریاست وزیر راه و شهرسازی برگزار و طی آن بر ضرورت هماهنگی، نظارت و افزایش ایمنی راه‌ها طی ایام نوروز تأکید شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، یک‌صد و چهاردهمین نشست کمیسیون ایمنی راه‌ها به ریاست محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و با حضور اعضای کمیسیون به‌طور حقیقی و سایر اعضای دبیرخانه کمیسیون ایمنی راه‌های استان به‌طور مجازی در مورخ ۲۴ اسفند در ساختمان شهید دادمان برگزار شد.

در این نشست که شهرام آدم نژاد، معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی، رضا نفیسی، رئیس مرکز تدوین مقررات، ایمنی حمل‌ونقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی و سرهنگ هادی امیدوار، رئیس پلیس راه راهور ناجا نیز حضور داشتند، نتایج جلسات کارگروه کمیسیون طی گزارشی به نظر وزیر راه و شهرسازی و حضار رسید 

اسلامی در این نشست بر ضرورت مدیریت قاطع و هماهنگی تمامی دستگاه‌های مرتبط با ایمنی‌راه‌ها در ایام نوروز تأکید کرد و گفت:  بدون شک آنچه ما باید انجام بدهیم، اجرای پروتکل‌های دقیق بهداشتی در ایام نوروز است.

وی اظهار کرد: وظیفه ما این است که از سفرها مراقبت کنیم تا در قالب ضوابط ستاد ملی کرونا انجام شوند. همان‌طور که به رئیس‌جمهوری نیز گزارش آن داده شد؛ طی ایام نوروز پیش‌بینی حدود ۳۳ میلیون سفر شده است.

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: امسال ستاد نوروزی راه‌ها برپا نمی‌شود؛ اما باید مشخص شود که آیا به صلاح است تا عرضه حمل‌ونقل عمومی را محدود نگه داریم و به جای آن مردم از وسیله شخصی استفاده کنند.

اسلامی گفت: لازم است به جهت نوروز، عرضه بلیت‌ها به اندازه سفرها باشد و تمامی مجتمع‌های بین راهی از جمله سرویس‌های بهداشتی به‌طور فوق‌العاده با مواد ضدعفونی‌کننده گندزدایی شوند و بر میزان کنترل مراقبت‌های بهداشتی نیز افزوده شود.

وی تصریح کرد: ضرورت دارد تا همه دستگاه‌ها از جمله هلال‌احمر، پلیس راه راهور ناجا، اورژانس، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و تمامی نهادهای مرتبط طی نوروز فعال باشند و با مدیریت منسجم، تمامی دستورات ستاد ملی کرونا را اجرا کنند.

عضو کابینه دولت دوازدهم خاطر نشان کرد: حضور معنادار و قاطع و پیوسته و هشداردهنده در جاده‌ها طی ایام نوروز یک الزام است. به همین منظور ضرورت دارد تا از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ایمنی راه‌ها افزایش پیدا کنند تا مردم رفت‌وآمد ایمنی طی نوروز داشته باشند.