شناسهٔ خبر: 91166 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

تشریح عملکرد یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در اسفند ۹۹

رفع تعرض از ۲۰۴ هکتار اراضی دولتی در اسفند ۹۹/احکام بیش از ۲۱۸ هکتار زمین به ارزش ۱۰۱۱ میلیاردتومان صادر شد/ثبت ۴۱۱ مورد گزارش مردمی

جواد خردمند فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن از وقوع ۳۵۱ فقره تعرض و رفع فوری آنها در زمین‌هایی به مساحت بیش از ۲۰۴ هکتار در اسفند سال ۹۹ خبر داد و جمع اجرای احکام را ۸۹ فقره به مساحت بیش از ۲۱۸ هکتار به ارزش ۱۰۱۱ میلیاردتومان برشمرد.

جواد خردمند فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علمکرد آن یگان را در خصوص رفع تعرض به اراضی دولتی در اقصی نقاط کشور برای اسفند ۹۹ تشریح کرد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن از وقوع ۳۵۱ فقره تعرض و رفع فوری آنها در زمین‌هایی به مساحت بیش از ۲۰۴ هکتار خبر داد و جمع اجرای احکام را ۸۹ فقره به مساحت بیش از ۲۱۸ هکتار و ارزش ۱۰۱۱ میلیاردتومان در اسفند ۹۹، اعلام کرد.

به گفته خردمند بهترین علمکرد را در رفع تعرض استان‌های تهران، فارس و خوزستان و بهترین عملکرد در اجرای احکام را استان‌های اصفهان، اردبیل و بوشهر به خود اختصاص دادند. در عین حال برای اسفند سال گذشته در استان‌های اردبیل، سمنان، مازندران و گلستان، هیچگونه تعرضی گزارش نشده است.  

خردمند میزان دریافت گزارش مردمی از وقوع تصرف را ۴۱۱ مورد عنوان کرد.  

بر اساس اعلام فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن تعرض به اراضی دولتی در استان‌های مختلف و عملکرد یگان حفاظت سازمان برای اسفند سال گذشته، شاملِ رفع ۱۳ مورد تعرض به ۶۱۴۳۰ مترمربع اراضی در آذربایجان شرقی، رفع ۲ مورد تعرض از ۵۰۰ مترمربع اراضی در آذربایجان غربی، رفع ۱۹ مورد تعرضی از ۹۳ هزار و ۸۵۷ مترمربع اراضی در اصفهان، رفع ۱۴ مورد تعرض از ۲۲ هزار و۵۴ مترمربع اراضی در البرز است.

همچنین، رفع ۱۴ مورد تعرض از ۶ هزار و ۳۲۴ مترمربع اراضی در ایرانشهر، رفع ۱۲ مورد تعرض از ۹ هزار و ۷۰۰ مترمربع اراضی در ایلام، رفع ۳۸ مورد تعرضی از اراضی به مساحت ۵۶۳ هزار و ۷۶۹مترمربع اراضی در بوشهر، رفع ۵۰ مورد تعرض در اراضی به مساحت ۱۰۶ هزار و ۵۳۰ مترمربع در استان تهران، رفع ۲۴ مورد تعرض از ۷ هزار و ۸۰۰ مترمربع اراضی جنوب کرمان، رفع یک مورد تعرض از۷۵۵ مترمربع اراضی در چهارمحال و بختیاری، رفع ۶ مورد تعرض از ۲۷ هزار و ۵۹۳ مترمربع اراضی در خراسان جنوبی، رفع یک مورد تعرض از ۱۵۰ مترمربع اراضی خراسان‌رضوی، رفع ۳ مورد تعرض از ۷۵ هزار و ۵۰۰ مترمربع اراضی خراسان‌شمالی، رفع فوری تعرض از ۴۲ مورد تعرض به ۳۶ هزار و ۱۷۰ مترمربع زمین در استان خوزستان بخش دیگری از عملکرد یگان حفاظت در اسفند سال گذشته گزارش شد.

خردمند همچنین رفع ۳ مورد تعرض به ۲۲ هزار و ۷۲۹ مترمربع اراضی در زنجان، رفع یک مورد تعرض به ۷۰۰ مترمربع اراضی در سیستان و بلوچستان، رفع ۲ مورد تعرض از ۱۳ هزار و ۳۰۰ مترمربع اراضی در شرق سمنان، رفع ۴۵ مورد تعرض از ۳۷۹ هزار و ۳۴۴مترمربع اراضی در فارس، رفع ۸ مورد تعرض از ۶۰ هزار و ۸۸۵ مترمربع اراضی در قزوین، رفع ۲ مورد تعرض به ۶۵۰ مترمربع اراضی در استان کردستان، رفع ۶ مورد تعرض از ۲۵ هزار و ۱۳۷ مترمربع اراضی در کرمان را از جمله تلاش های یگان در این استان ها برشمرد.

به گفته وی، رفع ۲ مورد تعرض به ۱۱ هزار و ۴۶۳ مترمربع اراضی استان کرمانشاه، رفع ۳ مورد تعرض از ۱۰ هزار و ۹۰۰ مترمربع اراضی در کهگیلویه و بویراحمد، رفع ۴ مورد تعرض از ۲ و ۷۰۰ مترمربع اراضی در گیلان، رفع ۸ مورد تعرض از ۷ هزار و ۴۱۵ مترمربع اراضی در لرستان، رفع ۲ مورد تعرض از ۴ هزار و ۱۰۰ مترمربع اراضی در مرکزی، رفع ۴ مورد تعرض از ۸۰ هزار و ۲۰ مترمربع اراضی در هرمزگان، رفع ۳ مورد تعرض از ۸ هزار و ۹۲۰ مترمربع اراضی همدان و ۱۸ مورد تعرض از ۳۹۵ هزار و ۳۴۴مترمربع اراضی در استان یزد از دیگر مواردی است که یگان در استان ها برای اسفند۹۹ به انجام رسانده است.