شناسهٔ خبر: 91220 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی تهران:

پیشرفت مسکن ملی تهرانسر به ۲۷ درصد رسید

خلیل محبت خواه مدیرکل راه و شهرسازی تهران با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰۰۰ واحد از پروژه اقدام ملی مسکن تهرانسر به پیشرفت ۲۷ درصد رسیده است، گفت: از روز دوم فروردین ماه پروژه فعال است و هر سه انبوه ساز در سه شیفت کار می کنند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، خلیل محبت خواه مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، توضیح داد:  از روز دوم فروردین ماه پروژه مسکن ملی مشارکتی تهرانسر فعال است. هم اکنون ۱۰۰۰ واحد از این پروژه به ۲۷ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است. هر سه انبوه ساز این طرح در پاییز و زمستان گذشته به طور کلی در سه شیفت فعال بودند.

وی افزود:  در بهار ۱۴۰۰ قرار است ۱۰۰۰ واحد دیگر از پروژه اقدام ملی مسکن تهرانسر به فراخوان گذاشته شود که مجموع طرح به ۲۰۰۰ واحد خواهد رسید. در این خصوص طراحی، معماری، پروانه ساخت و هماهنگی با شهرداری تهران منطقه ۲۱ انجام شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، طرح مشارکتی مسکن ملی تهرانسر را موفق دانست و گفت: انبوه سازانی که در این پروژه مشارکت کردند از وضعیت راضی هستند. مسکن ملی تهرانسر در چهار بلوک به صورت مسکونی و تجاری اجرا می شود و در فراخوان جدید نیز قرار است واحدهای مسکونی و تجاری گنجانده شود.

محبت خواه خاطرنشان کرد: اگرچه مسکن ملی تهرانسر حدود هفت ماه عقب افتاد ولی از زمانی که بنده مسئولیت اداره کل راه و شهرسازی استان تهران را بر عهده گرفتم مرتبا هر پنجشنبه از پروژه بازدید داشتیم و به طور کلی ۳۴ بار به آن سر زدیم. یک بار مهندس اسلامی ـ وزیر راه و شهرسازی ـ و دو بار مهندس مهرآبادی ـ مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن ـ در این پروژه حضور یافتند که موجب دلگرمی انبوه سازان شد. در حال حاضر مشکلات با شهرداری مرتفع و کد نوسازی ها به انبوه سازان اعطا شده است.

به گزارش ایسنا، وی پروژه تهرانسر را به لحاظ دسترسی و زیرساختها مناسب دانست و گفت: مسکن ملی تهرانسر از نظر زیرساختها، دسترسی به آزادراهها و فضاهای شهری پروژه خوبی است که در کنار بلوار اصلی قراردارد.