شناسهٔ خبر: 91517 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

جابه جایی بیش از ۲۰۶ هزار مسافر نوروزی توسط ناوگان حمل و نقل عمومی سیستان و بلوچستان

تیمور باقری.JPG معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: ۲۰۶ هزار و ۸۵۹ نفر مسافر از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تا ۱۵ فرودین ۱۴۰۰ توسط وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی جاده ای برون شهری استان به مقاصد داخل و خارج استانی جابه جا شدند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (سیستان و بلوچستان)، تیمور باقری با بیان اینکه سال گذشته در این مدت حمل و نقل عمومی بر اساس ستاد استانی مبارزه با کرونا تعطیل بود، اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار ۱۲۹ هزار و ۴۰۸ مسافر در این مدت بلیط را در استان تهیه و از ناوگان استفاده کردند و ۷۷ هزار و ۴۵۱ نفر مسافر نیز از سایر استان ها توسط ناوگان حمل و نقل جاده ای وارد استان شده اند.

وی ادامه داد: ۶۰ درصد سفرهای انجام شده وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی جاده ای این مدت به مقصد داخل استان و ۴۰ درصد نیز به مقاصد برون استانی بوده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان کنترل سلامت مسافرین در هنگام صدور بلیت از طریق سامانه www.smartcard.rmto.ir، فعالیت ناوگان با ۵۰ درصد ظرفیت، ضدعفونی مستمر ناوگان حمل و نقل عمومی مسافربری و الزام کارکنان شرکت ها و رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی و مسافران به استفاده از ماسک را از جمله تدابیر پیش بینی شده در طرح جابجایی مسافران نوروزی استان عنوان کرد.

باقری افزود: همچنین به منظور پیشگیری هر چه بهتر از شیوع ویروس کرونا استفاده از دستگاههای کارتخوان، فراهم کردن امکان تهیه بلیط اینترنتی به منظور به حداقل رساندن مراجعات حضوری به پایانه های مسافری، تحویل ماسک رایگان در بسته های پذیرایی و خودداری از سوار کردن مسافرین فاقد ماسک و همچنین فراهم کردن امکان تهیه ماسک و مواد ضد عفونی برای مسافرین فاقد ماسک در محل پایانه های مسافربری مورد توجه قرار گرفت.