شناسهٔ خبر: 92316 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

سازمان هواشناسی در هشداری زرد اعلام کرد:

رشد ابرهای همرفتی در برخی از مناطق / احتمال جاری شدن آب‌روان در مسیل‌ها، صاعقه و برق گرفتگی در برخی استان‌ها

هشدار هواشناسی سازمان هواشناسی با انتشار یک هشدار زرد از ابرهای همرفتی در برخی از مناطق شمال غرب، شمال شرق، جنوب غرب، و مرکز ایران خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سازمان هواشناسی با انتشار یک هشدار زرد از رشد ابرهای همرفتی در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، گلستان، ارتفاعات استان های تهران، البرز، سمنان، فارس، کرمان خبر داد.

بر اساس این هشدار، سامانه ذکر شده باعث رشد ابرهمرفتی به ویژه در ساعات بعدازظهر شده و بین بعدازظهر پنجشنبه ۲ اردیبهشت تا بعدازظهر شنبه ۴ اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

نوع مخاطره این سامانه رگبارورعدوبرق وزش باد شدید موقتی و احتمال وقوع تگرگ است. اثر آن در روز پنجشنبه در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، غرب اصفهان و چهارمحال و بختیاری در روز جمعه شامل گلستان، ارتفاعات استان های تهران، البرز، سمنان، شمال فارس، جنوب اصفهان و ارتفاعات کرمان و در روز شنبه شامل قزوین، البرز، ارتفاعات تهران، سمنان، اصفهان، شرق فارس، غرب‌ یزد و نیمه غربی کرمان خواهد داشت.

اثر مخاطره این سامانه احتمال وزش باد شدید موقت همراه با خیزش گردوخاک، احتمال جاری شدن آب روان در مسیل ها، صاعقه و برق گرفتگی، احتمال وقوع تگرگ اعلام شده و در این زمینه سازمان هواشناسی هموطنان را به اجتناب از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در صعود به ارتفاعات و احتیاط عشایر کوچ رو در هنگام جابه‌جایی و چرای احشام در مسیل‌ها توصیه و بر مدنظر قرار دادن این موارد تاکید کرد.