شناسهٔ خبر: 92788 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

تردد ایمن در محور ایرانشهر_بم فراهم شد

سیل.jpg معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش راهداران این اداره کل با احداث کنار گذر در محدوده پل تخریب شده محور ایرانشهر_بم تردد ایمن کاربران جاده ای فراهم شد.

به گزارش پایگاه خبری راه و شهرسازی(ایرانشهر)، عبدالرحمن نارویی اظهار داشت: براثر بارندگی های چند روز اخیر پل محور مواصلاتی اصلی و پرتردد  ایرانشهر_بم براثر طغیان رودخانه های محلی مسدود شده بود که با تلاش ۱۷ ساعته راهداران پل تخریبی ایمن سازی  و به منظور تردد مطمئن هم استانی های گرامی کنار گذر احداث و تابلوهای ایمن نیز نصب شد.
وی افزود: بارندگی این مدت علاوه بر خسارت به زیر ساخت های راه ها، مسدود کردن برخی مسیرهای اصلی و روستایی جنوبی استان را نیز به همراه داشت که تعدادی از این محورها نظیر _ایرانشهر _بم با حضور به موقع راهداران با احداث مسیر انحرافی و نصب علائم ایمنی بازگشایی شد.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با توجه به اعلام هواشناسی استان مبنی بر ادامه بارش ها و احتمال وقوع آبگرفتگی در برخی شهرهای استان طی روزهای آینده تمهیدات لازم برای مقابله با هرگونه حوادث و خطرات احتمالی اندیشیده شده است.
وی انگیزه راهداران جنوب استان سیستان و بلوچستان را برای خدمت به مردم توصیف‌ ناپذیر ذکر کرد و افزود: مسئولیت‌پذیری و وظیفه‌شناسی قابل تقدیر راهداران مهم‌ترین عامل در پاسداشت جان و مال مردم در جاده‌ها است بطوری که همکاران ما برای خدمت رسانی به کاربران جاده ای و بازگشایی تمام مسیرها‌ از هیچ تلاشی فروگذار نیستند.
وی ضمن تاکید بر پرهیز شهروندان از انجام سفر های غیر ضروری و تردد در حاشیه رودخانه های فصلی خاطر نشان کرد: عموم مردم می توانند از طریق سامانه ۱۴۱ از وضعیت راه‌ها اطلاع حاصل کنند.