شناسهٔ خبر: 93421 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان:

فرهنگ سازی و تولید محتوای مناسب عاملی موثر در افزایش ایمنی راه‌ها

صفر صادقی راد مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، فرهنگ سازی و تولید محتوای مناسب را عاملی موثر در افزایش ایمنی راه‌ها بیان کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(همدان)، صفر صادقی راد به مناسبت هفته ایمنی راه‌ها در گفتگویی با تأکید بر اینکه افزایش ایمنی راه‌ها  باید در دستور کار قرار گیرد، گفت: رسانه باید در راستای آگاهی بخشی به جامعه فرهنگ سازی کرده و تولید محتوای مناسب داشته باشد.

وی با بیان اینکه توجه به ایمنی راه‌ها زمینه امنیت و رفاه شهروندان و مسافران را فراهم می‌کند، افزود: باید تلاش شود تا با اقدامات مناسب ایمنی راه‌ها افزایش و عوامل خطر ساز کاهش یابد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان با تأکید بر شناسایی نقاط حادثه خیز و تلاش برای رفع و اصلاح این نقاط، یادآور شد: بهره گیری از سامانه های هوشمند نیز برای کاهش تصادفات و ارتقای سطح ایمنی راه‌ها تأثیر گذار خواهد بود.

این مسئول با اشاره به اینکه امروز نیازمند برنامه ریزی عملی برای کاهش رفتارهای پر خطر هستیم، تأکید کرد: آموزش عابران پیاده با نحوه تردد در معابر، آموزش مقررات راهنمایی و رانندگی به موتورسواران، رعایت نکات ایمنی هنگام موتورسواری و تردد در جاده‌ها، افزایش اطلاعات ترافیکی و پیشگیری از وقوع تصادفات از جمله مواردی است که باید نسبت به ان توجه بیشتری شود.

صادقی راد با اشاره به اینکه عامل انسانی در تصادفات سهم قالب توجهی دارد، بیان کرد: سرعت و سبقت غیرمجاز، عدم توجه به جلو و خستگی و خواب آلودگی از مهم‌ترین عوامل بروز حوادث رانندگی هستند.

وی تصریح کرد: تلاش های بسیار خوبی درسالیان اخیر در این استان‌ برای کاهش تصادفات برون شهری انجام شده که در این میان نقش توسعه و بهینه‌سازی راه‌های موجود، تلاش‌های مجموعه پلیس راه، توسعه سامانه‌های هوشمند حمل و نقل و نقش آموزشی رسانه‌ها بسیار موثر بوده است.

۲۷ اردیبهشت تا ۲ خرداد، هفته جهانی ایمنی راه نامگذاری شده است.