شناسهٔ خبر: 93958 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

افتتاح ۴۱ هزار واحد مسکن ملی و مسکن مهر قبل از اتمام دولت دوازدهم/تجدیدنظر در قانون نظام مهندسی ساختمان در جریان بررسی نمایندگان مجلس است

محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از افتتاح ۴۱ هزار واحد مسکن ملی و مسکن مهر تا قبل از اتمام دولت دوازدهم خبر داد و در خصوص اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان گفت: تجدیدنظر در قانون نظام مهندسی در جریان بررسی نمایندگان مجلس است.

محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در خصوص افتتاح‌های طرح اقدام ملی مسکن و همچنین اتمام مسکن مهر که در برنامه افتتاح قبل از اتمام دولت دوازدهم هستند، به ارایه توضیح پرداخت.

معاون مسکن و ساختمان گفت: در ماه جاری (خرداد ۱۴۰۰)در مجموع بیش از ۳۵ هزار واحد مسکن ملی و مسکن مهر در کشور افتتاح می‌شود. همچنین در برنامه است ۴۱ هزار واحد مسکن ملی و مسکن مهر طی ماه‌های خرداد،تیر و مرداد و تا قبل از اتمام دولت دوازدهم به افتتاح برسند.

بنا بر اعلام معاون وزیر راه و شهرسازی، عملیات اجرایی احداث ۵۳۰ هزار واحد مسکن ملی در کشور آغاز شده است.

محمودزاده همچنین در خصوص تازه‌ترین خبرها درباره اصلاح قانون نظام مهندسی که مدت‌هاست برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارایه شده است، خاطرنشان کرد: تجدیدنظر در قانون نظام مهندسی ساختمان توسط نمایندگان مجلس به شکل طرح، اعلام وصول شده است. کمیسیون عمران در این باره چندین جلسه برگزار کرده و تجدیدنظر در قانون در جریان بررسی نمایندگان مجلس است.