شناسهٔ خبر: 94115 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

با حضور وزیر راه و شهرسازی ایران و معاون نخست کشور آذربایجان

تفاهم‌نامه ساخت پل آستاراچای بین ایران و جمهوری آذربایجان به امضا رسید/ مشارکت ۵۰ درصدی هر دو کشور برای ساخت این پل در ۱۲ ماه

مراسم تفاهم‌نامه ساخت پل آستاراچای بین با حضور وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران و معاون نخست وزیر کشور آذربایجان به امضا رسید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، امروز ۱۹ آذر همزمان با سفر محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی کشورمان به باکو، تفاهم‌نامه ساخت پل آستاراچای بین ایران و جمهوری آذربایجان به امضا رسید.

در این توافق که با حضور وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی و معاون نخست وزیر کشور آذربایجان به امضا رسید، مقرر شد این پل روی ردوخانه آستارچای با مشارکت ۵۰ درصدی هر کشور طی ۱۲ ماه احداث شود.

لازم به ذکر است براساس اعلام وزیر راه و شهرسازی کشورمان با ساخت این پل اتوبان باکو - آستارا به کمربندی آستارا - اردبیل متصل شده و قرار است براساس برنامه ریزی انجام گرفته یک پایانه جدید اتومبیل به موازات پایانه ریلی ساخته شود تا این دو مسیر و این دو کریدور ریلی و جاده ای در کنار هم بتوانند یک فرصت متفاوت را برای افزایش تبادلات تجاری و رفت و آمدهای مرزی بین دو کشور فراهم کنند.