شناسهٔ خبر: 94456 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

تفاهم‌نامه همکاری آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با سازمان نظام‌مهندسی منعقد شد

امضای تفاهم‌نامه تفاهم‌نامه همکاری آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور درخصوص بهره‌مندی از ظرفیت‌های قانونی و توانمندی‌های علمی، فنی و تجهیزاتی منعقد شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، امروز ۲۹ خرداد، تفاهم‌نامه همکاری آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور درخصوص بهره‌مندی از ظرفیت‌های قانونی و توانمندی‌های علمی، فنی و تجهیزاتی منعقد شد.

این تفاهم‌نامه در ۵ ماده و ۲۱ بند به امضای مجید کیانپور رییس هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک و احمد خرم رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور رسید.

از جمله اهداف این تفاهم‌نامه می‌توان به انجام امور کنترلی در تشخیص و صلاحیت و صدور پروانه اشتغال به کار شرکت‌های خدمات فنی آزمایشگاهی و ژئوتکنیک، بررسی دوره‌ای وضعیت شرکت‌های تایید صلاحیت‌شده، کنترل در تمدید و ارتقای پایه پروانه شرکت‌های تایید صلاحیت شده، تعیین استانداردهای ثانویه و انجام کالیبراسیون دستگاه‌های شرکت‌های تایید صلاحیت‌شده، بازنگری و اصلاح شیوه‌نامه تشخیص صلاحیت و صدورپر‌انه اشتغال به کار شرکت‌های خدمات فنی آزمایشگاهی و ژئوتکنیک و همکاری در آموزش و ترویج دانش فنی در خدمات مهندسی، اشاره کرد.