شناسهٔ خبر: 94503 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون مسکن و ساختمان:

حضور بخش خصوصی ایران در بازسازی سوریه تقویت می‌شود/تبادل تجربه ایران با سوریه در ساخت مسکن انبوه برای اقشار میان‌درآمدی

محمود محمود زاده معاون مسکن و ساختمان از توافق دو کشور ایران و سوریه برای بازسازی و تقویت بخش خصوصی ایران در بازسازی‌های آتی آن کشور خبر داد.

محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، بخشی از دستاوردهای سفر خود را که در روزهای گذشته به سوریه انجام شد، برشمرد.

معاون مسکن و ساختمان با یادآوری تفاهم‌نامه پیشین دو کشور ایران و سوریه برای بسترسازی لازم و امکان حضور شرکت‌های بخش خصوصی ایران در بازسازی سوریه، گفت: در سفر تازه به سوریه، بسترسازی برای انجام تفاهم پیشین دو کشور انجام شد. همچنین موضوع نقل و انتقال پول و تسهیل در حمل و نقل از دیگر مواردی بود که دو کشور درباره آن‌ها به توافق رسیدند.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: تبادل تجربه دو کشور ایران و سوریه در خصوص ساخت مسکن انبوه برای اقشار متوسط جامعه بر مبنای مقررات ملی و کنترل ساختمان و بهره‌مندی از تجربه ایران در این زمینه و نحوه تامین مالی پروژه‌ها در گفت‌وگو با مسئولان ارشد سوریه از جمله دستاوردهای سفر به آن کشور بود.

محمودزاده گفت: امیدواریم این همکاری تداوم داشته باشد و بستر فعالیتی جدیدی برای حضور بخش خصوصی در بازسازی سوریه فراهم شود.

وی همکاری ایران در بازسازی سوریه را شامل حوزه عمران، زیربنایی و مسکن برشمرد و بر تقویت حضور بخش خصوصی ایران، تاکید کرد.  

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: دولت هیچگونه اقدام اجرایی و سرمایه‌گذاری در سوریه ندارد و تنها بسترهای قانونی لازم را برای حضور بخش خصوصی ایران در سوریه فراهم می‌کند.