شناسهٔ خبر: 94713 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

عضو هیات مدیره بانک مسکن خبر داد:

افتتاح حساب حدود ۲۳۵ هزار نفر از متقاضیان طرح اقدام ملی در بانک مسکن/ ۱۱۷ میلیاردتومان از محل تسهیلات به اجرای طرح اقدام ملی مسکن پرداخت شد

محمدحسن علمداری عضو هیات‌مدیره بانک‌مسکن از افتتاح حساب بیش از ۲۳۴ هزار متقاضی طرح اقدام ملی مسکن در آن بانک برای اجرای طرح خبر داد و مبلغ واریز شده به حساب بانک را از آورده متقاضیان معادل ۸ هزار و ۱۴۹ میلیاردتومان برشمرد.

محمدحسن علمداری عضو هیات مدیره بانک مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، تازه‌ترین وضعیت افتتاح حساب و واریز وجوه متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در آن بانک را اعلام کرد.

عضو هیات‌مدیره بانک‌مسکن، گفت: تعداد افتتاح حساب ۲۳۴ هزار و ۸۵۰ نفر است. میزان واریز وجوه مبالغ ۸ هزار و ۱۴۹ میلیاردتومان است که از این میزان ۲ هزار و ۱۸۶ میلیاردتومان برای احداث پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن به حساب سازندگان واریز شده است و در حال حاضر ۵ هزار و ۹۶۳میلیاردتومان نیز در حساب بانک است و به تدریج با پیشرفت فیزیکی و آغاز احداث به پروژه‌ها تخصیص خواهد یافت.

علمداری ادامه داد: هم‌اکنون ۷۳ پروژه به تعداد ۳ هزار و ۵۱۶ واحد در دفترخانه آماده انعقاد قرارداد هستند. همچنین ۲۴۴ پروژه به تعداد ۱۱ هزار و ۸۹۵ واحد قراردادشان منعقد شده است و بانک از محل تسهیلات ۱۱۷ میلیاردتومان پرداخت کرده است.