شناسهٔ خبر: 95539 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

سازمان هواپيمايی کشوری صدور مجوز برای احداث و يا تکميل فرودگاه جاجرم را تکذيب کرد

ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری صدور مجوز توسط اين سازمان برای احداث و يا تكميل فرودگاه جاجرم را تكذيب كرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و‌ شهرسازی، محمدحسن ذیبخش در خصوص انتشار خبری مبنی بر موافقت سازمان هواپیمایی کشوری برای ساخت فرودگاه جاجرم، اظهارداشت: در پی درخواست استاندار خراسان شمالی در تاریخ ۲۵/۱۲/۱۳۹۹به جهت تکمیل فرودگاه جاجرم، ارزیابی‌های اولیه توسط سازمان هواپيمايي كشوري به عمل آمد و نتايج در مكاتبه‌اي در تاریخ ۱۴۰۰/۱/۱۸ به استانداري مذكور ارسال شد.

وی افزود: در مکاتبه مذکور آمده است فرودگاه جاجرم صرفا دارای یک باند پروازی است و با وجود اخذ مجوز از کمیته دائمی اداره امور فضای کشور در سال ۱۳۷۱، فاقد هرگونه زیرساخت فرودگاهی جهت انجام پروازهاست.

ذیبخش با بيان اينكه تکمیل نشدن این فرودگاه از سال ۱۳۷۱ تاكنون نشان از عدم توجیه فنی و اقتصادی فرودگاه جاجرم است، افزود: با اين وجود چنانچه متقاضی بخش خصوصی برای تکمیل، احداث و بهره‌برداری فرودگاه وجود دارد متقاضيان با ارائه طرح توجیه فنی و اقتصادی و همچنين مدل سرمایه گذاری و بهره‌برداری به این سازمان جهت اقدامات بعدی معرفی شوند.

به گزارش سازمان هواپیمایی کشوری، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: بنابراین طبق پاسخ این سازمان هیچ مجوزی جهت احداث و یا تکمیل فرودگاه جاجرم توسط این سازمان صادر نشده است.