شناسهٔ خبر: 95649 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

خسارت ۹۶ میلیارد تومانی سیل به راههای جنوب سیستان و بلوچستان 

جلال الدین قادری.jpeg مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای جنوب استان سیستان و بلوچستان گفت: سیلاب اخیر ۹۶ میلیارد و ۸۶۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خسارت به راههای تحت پوشش این اداره کل وارد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(ایرانشهر)،جلال الدین قادری مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای جنوب استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بیشترین خسارت وارد شده بارندگی های ۲۲ تیرماه تاکنون شامل آسیب دیدن ۳۵۸ کیلومتر راه اصلی و فرعی،۹۲۰ کیلومتر راه روستایی و ۱۳۶ دستگاه ابنیه فنی راهها بوده است.
وی ادامه داد: عوامل و تیم‌های راهداری این اداره کل در راستای جبران خسارت‌های وارده به سرعت وارد عمل شدند و هم اینک در حال رفع آسیب‌های سیل هستند که ترددهای ایمن از این مسیر داشته باشیم.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: همزمان با بارندگی های اخیر با تلاش شبانه روزی راهداران پنج محور در جنوب این استان بازگشایی شد و همچنان تلاش ها برای بازگشایی محور مواصلاتی دلگان به هودیان تا فروکش کردن طغیان رودخانه های محلی ادامه دارد.

قادری خاطر نشان کرد: با توجه به تداوم بارندگی ها در مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان راهداران این اداره کل با بسیج امکانات و تجهیزات در کنار بازسازی مسیرها آماده ارائه هرگونه خدمات هستند تا شهروندان از سفر ایمن برخوردار باشند.