شناسهٔ خبر: 95721 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران خبر داد:

برنامه‌ریزی برای حل مشکل ۳۰هکتار از اراضی داخل محدوده شهر قرچک / پیشرفت ۴۰ درصدی پروژه تهرانسر/ لزوم فعالیت حداکثر پیمانکاران برای جبران تاخیر برنامه زمان بندی پروژه تهرانسر

خلیل محبت خواه مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران از برگزاری کارگروه تداخلات برای حل مشکل سی هکتار از اراضی در محدوده شهر قرچک خبر داد.

خلیل محبت خواه، مدیر کل راه  و شهرسازی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به برگزاری کارگروه تداخلات برای حل مشکل ۳۰ هکتار از اراضی در محدوده شهر قرچک اظهار کرد:  پیگیر جلسات و برگزارکردن منظم جلسات کارگروه تداخلات در خصوص اراضی موات هفت نفره قرچک در محل سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با حضور تمامی اعضاء هستیم.

وی افزود: این جلسات در راستای حل مشکل مردم شهرستان قرچک با هماهنگی های فرمانداری شهرستان برگزار می شود تا به مشکلات و ابهامات بوجود آمده از سال ۱۳۹۶ در قرچک پایان دهد.

محبت خواه تعامل ۵ نهاد (جهاد کشاورزی و  ادارات کل ثبت، منابع طبیعی، امور مالیاتی و راه و شهرسازی) را در کارگروه تداخلات اراضی موات هفت نفره قرچک موثر عنوان کرد و گفت: با تدبیر لازم و به نفع شهرستان قرچک این جلسات درحال برگزاری است.

لازم به ذکر است این اراضی به استناد تفاهم نامه فی مابین سازمان جنگل ها و مراتع کشور و سازمان ملی زمین و مسکن در سال ۱۳۹۶  تحویل اداره کل راه و شهرسازی استان تهران شده است و این اداره کل در راستای حفظ حقوق بیت المال اقدام به اخذ سند و حفاظت از این اراضی کرد اما یخشی از این اراضی با ساخت و سازهای شهر قرچک بالغ بر ۳ هزار واحد تداخل داشته که موضوع در حال کارشناسی است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران درخصوص پروژه تهرانسر با اشاره به الزام برای انبوه سازان برای فعالیت بیشتر کارگاه ها و جبران تاخیرات بر اساس برنامه زمانبندی، تصریح کرد: پروژه تهرانسر هم اکنون پیشرفت ۴۰ درصدی دارد و کارگاه هر چهار بلوک تهرانسر باید مطابق برنامه زمانبندی فعال بوده و با رعایت مشخصات فنی و اخذ تاییدیه ها و الزامات HSE (کلیه موارد ایمنی) سرعت پروژه را بیشتر کند.

وی از دیگر موارد در دستور کار تهرانسر را الزام به پیگیری و تسریع در روند اخذ پروانه ساختمانی از شهرداری منطقه، تقسیم و اعلام سهم الشرکه توسط انبوه سازان، پیگیری خدمات زیر بنایی و اعلام آخرین تغییرات نقشه های ساختمانی به اداره کل راه و شهرسازی استان تهران طی هفته جاری اعلام کرد.