شناسهٔ خبر: 95951 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

ایمن سازی باند اضطراری فرود هواپیما در محور کبودرآهنگ

صفر صادقی راد مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان از ایمن سازی و اصلاح باند اضطراری فرود هواپیما در جاده اصلی شهرستان کبودراهنگ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (همدان)، صفر صادقی راد در حاشیه بازدید از باند اضطراری فرود هواپیما در جاده اصلی شهرستان کبودراهنگ در گفتگویی اظهار داشت: این اقدام به منظور پیشگیری و جلوگیری از تصادفات و کاهش خسارت های وارده انجام می شود.

وی خط کشی این باند را از جمله اقدامات برشمرد و افزود: اجرای طرح خط کشی این محور به منظور افزایش ایمنی تردد و کنترل ترافیک و تسهیل رفت و آمد انجام می شود.

صادقی راد ادامه داد: افزایش ایمنی محور، هدایت وسایل نقلیه و آگاهی دادن به کاربران راه بخصوص در شب با دید محدود، تفکیک باندهای رفت و برگشت در نقاط بدون جدا کننده وسط و کاهش میزان تصادفات و سوانح رانندگی از دیگر مزایای اجرای طرح خط کشی در این محور است.

مدیرکل راهداری استان همدان نصب تابلو و علائم راهنمایی و رانندگی، اجرای شیار لرزاننده و تعریض قسمتی از این محور را از دیگر اقدامات اصلاح و ایمن سازی در دستور کار این محور عنوان کرد.

صادقی راد تأکید کرد: راهداران استان همدان همه توان و تلاش خود را در راستای ارتقای ضریب ایمنی راه ها و فرهنگ سازی به منظور تأمین ایمنی جاده ای گذاشته اند و از رانندگان نیز تقاضا داریم، سرعت مطمئنه را در جاده ها که بهترین روش برای کاهش خطرات رانندگی است، را رعایت کنند.

گفتنی است در این بازدید میدانی، جانشین پلیس راه استان و رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان کبودراهنگ نیز حضور داشتند.