شناسهٔ خبر: 95961 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

تسهیلات طرح مسکن اقدام ملی ۲۵۰ میلیون تومان شد

مدیر کل قم مدیرکل راه و شهرسازی استان قم از افزایش مبلغ وام طرح مسکن اقدام ملی از ۱۰۰ به ۲۵۰ میلیون تومان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(قم)، حسن صبوری اظهار داشت: پروژه های مسکن اقدام ملی قم از پیشرفت نسبتا خوبی برخوردار است و دستگاه های مرتبط با این طرح، اهتمام لازم برای ساخت با کیفیت و  به موقع این واحدها را دارند.

وی افزود: تا پایان تیرماه پروژه ۱۸۰ واحدی زیتون شش در مرحله سفت کاری و تاسیسات، پروژه ۹۶ واحدی زیتون هفت و هشت و پروژه ۲۵۶ واحدی زیتون نه و ده در مرحله اسکلت و سفت کاری هستند.

صبوری ادامه داد: در محله ۱۰ موسوم به اراضی ۱۷ هکتاری هزار واحد ساخته می شود که در ماه گذشته ۵۵۱ متقاضی به پروژه های خود متصل شدند و به زودی سایر متقاضیان به پروژه های خود معرفی می شوند.

وی توضیح داد: در این محله، واحدها در قالب زیتون ۱۲ تا ۲۴ احداث می شود و در بعضی از پروژه ها در مرحله اجرای بتن و فنداسیون هستیم که خوشبختانه از سرعت خوبی برخوردار است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در خصوص اراضی ۲۲ هکتاری توضیح داد: این اراضی در دی ماه سال گذشته به طرح مسکن ملی اضافه شد و تغییر کاربری آن به مسکونی و اخذ مجوز از شورایعالی شهرسازی و معماری کشور موجب طولانی شدن روند ساخت در این پروژه ۷۰۰ واحدی شده است.

 صبوری گفت: در اراضی ۲۲ هکتاری، عملیات آماده سازی شروع و بعد از اتمام آن عملیات ساخت با سرعت پیگیری می شود.

وی اظهار داشت: در اراضی ۲۷ هکتاری روبروی دانشگاه آزاد پردیسان نیز ۱۸۰۰ واحد مسکونی احداث می شود که در حال حاضر در مرحله آماده سازی است.

وی در خصوص افزایش تسهیلات بانکی طرح مسکن اقدام ملی اظهار داشت: با تصمیم شورای پول و اعتبار کشور با افزایش سقف وام از ۱۰۰ به ۲۵۰ میلیون تومان موافقت شده است.

وی افزود: بازپرداخت این وام حداکثر ۲۰ ساله بوده و دو سال شامل دوران مشارکت و ساخت، تنفس دارد که البته در حال حاضر همان مبلغ قبلی در حال پرداخت است و با ابلاغ رسمی آن اجرا خواهد شد.

صبوری در خصوص شرایط دریافت کنندگان این وام اذعان داشت: همه متقاضیان تایید شده که مبلغ اولیه ۴۰ میلیون تومان را واریز کرده‌اند می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

صبوری افزود: با افزایش وام به مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان در حال حاضر این مبلغ ۶۰ درصد هزینه ساخت را پوشش می‌دهد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در پایان خاطر نشان ساخت: دستگاه های مرتبط با طرح اقدام ملی استان قم به جدیت در حال خدمت رسانی و ساخت واحدهای مسکونی متقاضیان هستند و با توجه به این که عملیات ساخت براساس آورده افراد پیش می رود از متقاضیان درخواست می شود بدون توجه به شایعات نسبت به تکمیل آورده خود اقدام کنند.