شناسهٔ خبر: 95994 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

علایم ایمنی در محور ایرانشهر_ مهرستان ساماندهی و ایمن سازی شد

جلال الدین قادری.jpeg مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان سیستان و بلوچستان از ساماندهی و ایمن سازی علایم ایمنی محور ایرانشهر_مهرستان در امسال به منظور افزایش ایمنی تردد کاربران جاده ای خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(ایرانشهر)،جلال الدین قادری مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان سیستان و بلوچستان از ساماندهی و ایمن سازی علایم ایمنی محور ایرانشهر_مهرستان در امسال به منظور افزایش ایمنی تردد کاربران جاده ای خبر داد و اظهار داشت: این اداره کل به منظور افزایش ضریب ایمنی تردد در محورهای مواصلاتی جنوب استان همواره نصب و نگهداری علائم و تابلوهای جاده‌ای را در کنار اقدامات فرهنگی در اولویت کاری خود قرار داده است.
وی ادامه داد: در این راستا همکاران ما در این اداره کل اخیرا به منظور ساماندهی علایم ایمنی در محور پر تردد ایرانشهر به مهرستان در جنوب سیستان و بلوچستان اقدام به نصب ۱۲۰ عدد فلش پیچ و ۲۵ تابلو اخطاری و تعویض ۵۵ عدد صفحه تابلو علائم ایمنی کردند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه علائم جاده‌ای با افزایش ضریب ایمنی، زبان گویای جاده‌ها محسوب می‌شوند، تصریح کرد: نصب اين علايم علاوه بر هشدار و اطلاع رسانی سبب ارتقای ايمنی عبور و مرور و كاهش تصادفات جاده ای می شود.
قادری گفت: همچنین به منظور تردد ایمن تر هم استانی های گرامی در محورمذکور، راهداران اقدام به پاکسازی و تسطیح حریم و اصلاح شیب شیروانی کردند.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی جنوب سیستان و بلوچستان و وجود شبکه گسترده راه‌های شریانی و اصلی در این منطقه، حفظ و نگهداری آن به عنوان سرمایه ملی و زیر ساخت حیاتی جز با تلاش و همت دو چندان همکاران پر تلاش ما در مجموعه بزرگ راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان میسر نیست.