شناسهٔ خبر: 96038 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در چهارماهه امسال:

افزون بر ۶۸۰ هزار مسافر در سیستان و بلوچستان جابجا شدند

اتوبوس - سیستان و بلوچستان رئیس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: ۶۸۳ هزار و ۴۳۰ مسافر در ۴ ماهه نخست امسال در قالب ۸۲ هزار و ۸۵۵ سفر وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی جاده ای استان شامل اتوبوس، مینی بوس و خودروهاي سواري كرايه برون شهری در این استان جابجا شدند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (سیستان و بلوچستان) علیرضا کیخا رئیس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: جابجایی مسافر این مدت در استان نسبت به مشابه سال گذشته رشد ۴۹ درصدی در جابجایی مسافر و ۵۱ درصدی در تعداد سفر را نشان می دهد.

وی درباره وضعیت حمل ونقل عمومی برون شهری و چگونگی رعایت الزامات بهداشتی گفت: از همان روزهای نخست شیوع بیماری کرونا تمام الزامات و پروتکل های بهداشتی نظیر فاصله گذاری اجتماعی به شرکت های حمل و نقل عمومی مسافر استان اطلاع رسانی و علاوه بر این ناوگان حمل و نقل عمومی و ترمینال‌ها به طور مرتب ضدعفونی و گندزدایی می‌شوند.

رئیس اداره حمل ونقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: همچنان از شهروندان گرامی استان درخواست داریم تا حتی المقدور از انجام هرگونه سفر غیر ضروری خودداری نمایند تا بتوان هر چه سریعتر جلوی شیوع ویروس کرونا را گرفت.

کیخا سفر با ناوگان عمومی مسافربری را ارزان و ایمن دانست و گفت: از مردم و مسافران درخواست می شود هرگونه شکایت خود از عملکرد شرکت‌ها و رانندگان را از طریق سامانه ۱۴۱ به اداره کل راهداری اطلاع دهند تا درکمیسیون‌های مربوطه به تخلف شرکت و رانندگان رسیدگی شود.

گفتنی است: در حال حاضر ۲ هزار و ۳۷۰ راننده مسافری فعال، ۹۰۷ دستگاه ناوگان اتوبوسی، هزار و ۴۰۳ دستگاه ناوگان مینی بوسی و ۷۷۶ دستگاه ناوگان سواری فعال در سیستان و بلوچستان به هموطنان گرامی خدمات ارائه می دهند.