شناسهٔ خبر: 97125 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

نماینده ویژه وزیر راه و شهرسازی در بازدید از بندرشهید رجایی عنوان کرد:

انتقال تجربه پروژه راهبردی فاز۳ توسعه بندرشهید رجایی توسط متخصصان داخلی به سایر بنادر/ مشارکت بنادر برای رسیدن به بهره وری بالای اقتصادی/ برای جذب تزانزیت و استفاده از ظرفیت های دریایی نیازمند بازاریابی هستیم

میرشفیع نماینده ویژه وزیر راه و شهرسازی گفت: باید تجربه اعتماد به متخصصان و پیمانکاران و مهندسان داخلی در اجرای فاز ۳ بندرشهید رجایی را به سایر بنادر هرمزگان و کشور نیز منتقل کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سید حسین میرشفیع، نماینده ویژه وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از فاز سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی به اهمیت فرمان ۱۰ ماده‌ای وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد و اظهارداشت: تمامی مجموعه فعالیت های حوزه حمل و نقل اعم از راه‌های اصلی و ترانزیت، توسعه بنادر، حمل و نقل هوایی و ریلی همه این ها یک مجموعه به هم پیوسته را تشکیل می‌دهد.  

وی با اشاره به وجود ظرفیت‌های مناسب توسعه در بنادر کشور بیان کرد: یکی از کارهایی که در راستای بهره وری بالاتر از این ظرفیت‌ها می‌توان انجام داد هم‌پوشانی ظرفیت بنادر است؛ برای دستیابی به یک بهره وری اقتصادی نیازمند مشارکت همه بنادر از ظرفیت خود هستیم.

نماینده ویژه وزیر راه و شهرسازی، توجه به بهره وری اقتصادی را در گرو استفاده صحیح و اصولی از زمان و همچنین سرمایه گذاری های موجود در بنادر عنوان کرد و افزود: تحقق این مهم نیازمند هماهنگی بین سازمان‌های زیر مجموعه وزارت راه را می‌طلبد که امیدواریم تا مناسب شدن شرایط مالی(تامین منابع مالی) این کار به نتیجه مناسب برسد.

میرشفیع گفت: در راستای توسعه صادرات بیشتر و همچنین برای جذب تزانزیت و استفاده مناسب از ظرفیت‌های دریایی نیازمند بازاریابی هستیم.

وی در بخش پایانی سخنان خود در خصوص اهمیت فاز سوم طرح توسعه بندرشهید رجایی به وجود متخصصان توانمند در اجرای این پروژه عظیم اشاره کرد و اظهارداشت: یک زمانی ساختن فاز سوم بندرشهید رجایی برای ما یک رویا بود اما امروز به راحتی و با اعتماد به نفس کامل می توان پروژه هایی نظیر فاز سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی را در بنادر دیگر کشور عملیاتی نمود.

نماینده ویژه وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: خوشبختانه با وجود تجربیات مشاوران و ظرفیت پیمانکاران و مهم تر از همه اعتماد به نفس متخصصان این طرح، می توان از تجربه پروژه بندرشهید رجایی در سایر بنادر استان هرمزگان و کشور نیز استفاده کرد.