شناسهٔ خبر: 97194 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد:

عملیات موفق تخلیه و بارگیری کالا و فعالیت‌های بندری با وجود شیوع کرونا/ همکاری مناسب سازمان بنادر با فعالان اقتصادی/ توسعه همه‌جانبه بندر چابهار در گرو همکاری دستگاه‌ها با سازمان بنادر

بنادر عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: شیوع ویروس کرونا؛ عملیات تخلیه و بارگیری کالا، فعالیت‌های بندری و دریایی در کشورهای مختلف با چالش‌های جدید مواجه شود اما بنادر کشور دچار چنین وضعیتی نشدند و روند عملیات‌های بندری به خوبی در حال انجام است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رحیم وهاب‌زاده درباره وضعیت بنادر کشور و تاثیر شیوع ویروس کرونا بر عملیات تخلیه و بارگیری کالا اظهارداشت: شیوع ویروس کرونا بر تمام بخش‌های اقتصادی اثر گذاشت و باعث شد که در امور مختلف خلل ایجاد شود، اما فعالیت‌های دریایی و بندری دچار هیچ اختلالی نشد و فعالان اقتصادی بدون مشکل و دغدغه می‌توانند نسبت به تخلیه و بارگیری کالاهای خود بدون معطلی اقدام کنند. 

وی افزود: سازمان بنادر و دریانوردی از زمانی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده؛ همکاری‌های مناسبی با فعالان اقتصادی داشته است و این همکاری‌ها کمک کرد تا تامین کالاها بدون مشکل باشد. 

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با اشاره به تحریم‌های ظالمانه، گفت: با وجود آنکه بخش‌های مختلف اقتصادی با تحریم دست به گریبان هستند؛ بنادر کشور روند عادی فعالیت‌های خود را دنبال می‌کنند و اجازه داده نشد که تحریم‌ها روند صادرات و واردات را مختل کند. 

وی با تأکید بر اینکه ضرورت دارد بنادر کوچک فعال شوند و خوشبختانه طی سال‌های اخیر سازمان بنادر نسبت به تجهیز آنها اقدامات مناسبی انجام داده، افزود: اگر استفاده از بنادر بزرگ و کوچک توأمان باشد؛ یقینا بیشتر می‌توان از پتانسیل‌های موجود بهره برد و سرمایه‌های بزرگ و خرد را به سمت بنادر هدایت کرد. 

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: به جهت رشد نرخ تورم و افزایش میزان ریسک‌پذیری؛ خیلی از فعالان اقتصادی برای سرمایه‌گذاری جدید رغبتی ندارند اما با کمک سازمان بنادر و دریانوردی، سرمایه‌گذاران با میل و رغبت در بخش پسکرانه بنادر حضور پیدا می‌کنند. 

وهاب‌زاده خاطرنشان کرد: ویروس کرونا اکثر مشاغل و کسب و کارها را تحت تاثیر خود قرار داده است اما در حوزه بندر و دریا شاهد هیچ اثرگیری نیستیم و رشدهای خوبی  هم ثبت شده است.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، وی با اشاره به توسعه بندر چابهار، گفت: این بندر رشد خوبی داشته است اما برای بهره‌گیری بیشتر از آن نیازمند همکاری دستگاه‌های مختلف هستیم تا سایر شقوق حمل و نقل چون ریل و جاده رونق بگیرد.