شناسهٔ خبر: 97263 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

خط کشی ۱۲۰۰ کیلومتر از راههای استان همدان

مسعود رستمی معاون راهداری استان همدان معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲۰۰ کیلومتر از راههای استان همدان خط کشی شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (همدان)، مسعود رستمی گفت: استان همدان داری ۵۱۱۴ کیلومتر از انواع راه بوده و با توجه به موقعیت جعرافیایی خود در مسیر سه کریدور مهم کشور قرار گرفته است که شامل مرکز به غرب، شرق به غرب و غرب به جنوب می باشد و از اهمیت فوق‌العاده‌ای در شبکه حمل ونقل جاده ای کشور برخوردار است.

وی اظهار داشت: با توجه به موارد فوق حفظ و نگهداری راهها و ارتقاء ایمنی محورهای استان جزء اولویت های این اداره کل قرار دارد و در همین زمینه علاوه بر اقدامات جاری و اضطراری راهها مانند لکه گیری، شانه سازی، نصب و تعمیر تابلو و علائم، نصب گادریل و حفاظ خاکی بازدانده در نقاط پرتگاهی و... در ۵ ماهه نخست سال جاری موفق به انجام روکش آسفالت بطول ۷۰ کیلومتر،اجرای ۹ دستگاه زیرگذر ( در دست اقدام)،تهیه و نصب ۸۵۰۰ متر نیوجرسی، خط کشی بطول ۱۲۰۰ کیلومتر، و اجرای ۲۲ کیلومتر روشنایی طولی و ۳۳ مورد روشنایی نقطه ای ( در تقاطع ها) شده است.

معاون راهداری استان همدان ادامه داد: برای تسریع در انجام امور راهداری علاوه بر تعمیرات جزیی ۳۰۲ دستگاه از ماشین الات راهداری، ۳ دستگاه لودر خریداری شده و بازسازی اساسی ۱۱ دستگاه از ماشین الات سنگین و نیمه سنگین راهداری در دست اقدام قرار دارد و به ناوگان راهداری استان اضافه خواهد شد.

رستمی بیان کرد: استان همدان از لحاظ جوی دارای زمستان زودرس بوده و بمنظور آمادگی برای راهداری زمستانی از هم اکنون در حال تهیه ماسه و نمک و آماده سازی و تجهیز ۳۴ باب راهدارخانه و تجهیزات مورد نیاز ماشین الات از قبیل تیغه و سوخت و غیره هستیم.

معاون راهداری استان همدان با تأکید بر اینکه معاونت راهداری، دارای چهار اداره ستادی شامل اداره نگهداری راهها، اداره ایمنی راه و حریم، اداره ماشین الات و اداره نگهداری ابنیه فنی راهها است، تصریح کرد: این ادارات با هدف تسهیل در عبور و مرور و ارتقاء ایمنی راهها حتی با توجه به شیوع ویروس کرونا با تمام توان و تلاش خود برای دستیابی به اهداف سازمان متبوع همت کرده اند.