شناسهٔ خبر: 97406 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

با حکم نماینده ولی فقیه و رییس شورای مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی؛

اکبر نیکزاد رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شد

حسین روحانی نژاد نماینده ولی‌فقیه و رییس شورای مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حکمی اکبر نیکزاد را به سمت ریاست بنیاد مسکن منصوب کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، امروز چهارشنبه ۱۷شهریورماه طی مراسمی با حکم حسین روحانی‌نژاد نماینده ولی‌فقیه و رییس ستاد شورای مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، اکبر نیکزاد به ریاست بنیادمسکن انقلاب اسلامی منصوب شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسین روحانی‌نژاد نماینده مقام معظم رهبری در بنیاد نیز در مراسم معارفه رئیس جدید این نهاد انقلابی با تجلیل از تلاش‌های مهندس علیرضا تابش رئیس فقید بنیاد که چندی قبل در اثر ابتلا به کرونا درگذشت، گفت: ویژگی این مدیر نمونه پاکدستی و روحیه مردمی بود.

روحانی‌نژاد گفت: ویژگی ساختاری بنیاد روحیه جهادی، تلاش بی وقفه برای محرومان است که خوشبختانه در روحیات رئیس جدید نیز بخوبی دیده می‌شود.

وی نیکزاد را مدیری ولایت‌مدار، کارشناس، متخصص و از درون بدنه بنیاد انقلاب اسلامی دانست که اهداف ساختاری این نهاد انقلابی را به جدیت پیگیری می‌کند.

وی اظهار امیدواری کرد که در دوره مدیریت جدید، فعالیت‌های بئیاد مسکن انقلاب اسلامی در حوزه‌های ساخت مسکن محرومان، بازسازی مناطق آسیب دیده، تولید مصالح ساختمانی مرغوب و ساخت راه‌ها و عمران روستایی سرعت یابد.

عزیزالله مهدیان سرپرست سابق بنیاد مسکن نیز در این مراسم با ذکر خاطراتی از  تلاش‌های شبانه‌روزی رئیس فقید بنیاد، گفت: بنیاد مسکن و حساب ۱۰۰ امام یادگار بنیانگذار انقلاب اسلامی هستند که هیچگونه وابستگی به بودجه دولتی ندارد و باید پاس داشته شوند.

به گفته وی فقط در یک سال و نیم گذشته ساخت ۱۱۶  هزار واحد مسکونی توسط بنیاد در نقاط مختلف کشور آغاز شده که بالغ بر ۸۵ هزار واحد از آنها تکمیل شده و مابفی نیز تا پایان امسال تکمیل خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، این حجم عظیم ساخت و ساز نمایانگر توانایی بنیاد مسکن برای اجرای طرح های توسعه مسکن در کشور است.