شناسهٔ خبر: 97793 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

رئیس مجلس در بازدید از بندرامیرآباد عنوان کرد:

ضرورت سیاست یکپارچه و برخط دستگاه‌های ذیربط برای ترخیص کالاهای اساسی/ استفاده از ظرفیت قرارگیری بندر راهبردی امیرآباد در کریدور بین‌المللی شمال-جنوب

بازدید رئیس مجلس از بندر امیرآباد رئیس مجلس شورای اسلامی بر ضرورت اتخاذ سیاست یکپارچه، برخط و هوشمند توسط دستگاه‌های ذیربط در راستای تسریع در ترخیص کالاهای اساسی تاکید کرد .

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدباقر قالیباف که در صدر هیاتی متشکل از مسئولان تجاری و سیاسی استان و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از اسکله‌ها و مناطق عملیاتی بندرامیرآباد بازدید کرد، اظهار داشت: اصالت اقتصادی و تجاری بندرامیرآباد، می‌تواند در شرایط حساس کنونی با جذب بازرگانان فعال، تکمله‌ای بر زنجیره تامین کالاهای اساسی کشور باشد.

رییس مجلس در این بازدید به ظرفیت‌های راهبردی بندرامیرآباد در حوزه دریای خزر و نقش موثر آن در پیشبرد نقشه راه اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: ضرورت دارد، دستگاه‌های مرتبط با ترخیص کالاهای اساسی کشور سیاست‌های یکپارچه، برخط و هوشمند داشته باشند.

وی یادآور شد: با تلاش و حضور میدانی نمایندگان عضو کمیسیون‌های تخصصی مجلس در ماه‌های اخیر و آسیب شناسی روند ترخیص کالاها، شاهد تسریع این موضوع و افزایش عرضه کالاها به بازار بوده ایم.

قالیباف، به اهمیت اسکله رو -رو ریلی بندرامیرآباد در مراودات بین‌المللی با کشورهای حوزه CIS و ایجاد تنوع صادرات کالا اشاره و بر استفاده از ظرفیت قرارگیری بندرامیرآباد در کریدور بین‌المللی شمال-جنوب جهت رونق تجارت و اقتصاد دریا محور کشور تاکید کرد.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، گفتنی است، رئیس مجلس شورای اسلامی در سفر یک روزه خود به شهرستان بهشهر ، ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای این شهر، از بندر امیرآباد بازدید کرد.