شناسهٔ خبر: 98096 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در شش ماهه نخست سال جاری صورت پذیرفته است؛

خط کشی افزون بر ۱۰۰۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان با صرفه جویی ۳۱ میلیارد ریالی

خط کشی افزون بر۱۰۰۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: یک هزار و ۲۸ کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان با صرفه جویی بالغ بر ۳۱ میلیارد ریال توسط اداره ایمنی، ترافیک و حریم راه های این اداره کل در ۶ ماهه نخست سالجاری خط کشی شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (سیستان و بلوچستان) ایوب کرد مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان ارتقای ایمنی محورها را از اولویت های در استان برشمرد و افزود: هدف از خط کشی راه ها منظم کردن حرکت وسایل نقلیه، ارتقای ایمنی عبور و مرور و همچنین آگاهی دادن به استفاده کنندگان از راه و راهنمایی آنان است.
وی ادامه داد: این اداره کل در راستای استفاده بهینه از امکانات و کاهش هزینه ها این میزان از خط کشی محورها را با استفاده از اکیپ امانی و تنها با اعتبار ۶۱ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال اجرایی کرد در حالی که اگر توسط پیمانکار بخش خصوصی عملیاتی می شد نیاز به ۹۲ میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال اعتبار بود.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با عنایت به تلاش‌های فراوان انجام پذیرفته توسط عوامل راهداری استان سعی شده در هیچ یک از محورهای شریانی و اصلی استان مشکلی از بابت خط‌کشی مشاهده نشود.
کرد پاكسازی و زيبا سازی حريم راهها، نصب تابلوهای اطلاعاتی، تقويت علائم افقی و عمودی، بهبود وضعيت حفاظ ها و نگهداری روشنايی محورها را از دیگر وظایف حوزه ایمنی، ترافیک و حریم راهها راهداری و حمل و نقل جاده ای عنوان کرد.
وی افزود: در این راستا در ۶ ماهه نخست سالجاری همکاران ما در اداره ایمنی و ترافیک علاوه بر خط کشی محور ها ساخت ۲۰۰ متر مربع تابلو اطلاعاتی و کیلومتر شمار، نصب تعداد ۲ هزار و ۳۰۰ علائم اطلاعاتی، ساخت ۱۷۵ عدد پایه های تابلو و چراغ چشمک زن و همچنین اجرا و نصب ۵ کیلومتر گاردریل را انجام داده اند که همه این اقدامات به افزایش ایمنی تردد کاربران جاده ای کمک قابل توجهی خواهد کرد.