شناسهٔ خبر: 98238 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در شش ماهه نخست سال جاری صورت پذیرفته است؛

ثبت بیش از ۱۳ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی حوزه شمال سیستان و بلوچستان

ثبت بیش از 13 میلیون تردد در محورهای مواصلاتی حوزه شمال سیستان و بلوچستان مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از ثبت ۱۳ میلیون و ۳۸۶ هزار و ۵۸۸ تردد در شش ماهه سال جاری در محورهای مواصلاتی حوزه شمال این استان خبر داد که نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزایش ۱۳ درصدی نشان می دهد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (سیستان و بلوچستان) ایوب کرد مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: این میزان تردد توسط ۳۸ دستگاه تردد شمار در محورهای مواصلاتی شمال استان ثبت گردیده است .
وی پرترددترین محورهای مواصلاتی حوزه شمال این استان را به ترتیب محورهای هیرمند - زابل، خاش - زاهدان، زابل - هیرمند و سه راهی دشتک - زاهدان اعلام کرد.  

کرد با اشاره به اینکه هوشمند سازی جاده ها از جمله برنامه های مهم این اداره کل محسوب می شود و امروزه یكی از مباحث مهم در حمل و نقل جاده ای، توجه به سیستم های هوشمند حمل و نقل است كه با هدف افزایش ایمنی، سهولت جا به جایی، امنیت و كارایی، صرفه جویی در هزینه سفر ناشی از كاهش زمان سفر و مصرف انرژی، انجام می شود اظهار داشت : ۱۲ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور در محورهای مواصلاتی حوزه شمال  استان به بهره برداری رسیده  و برنامه ریزی شده است که تا پایان سالجاری تعداد ۱۰ سامانه دیگر نیز نصب و به بهره برداری برسد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان با اشاره ابزارهای ارتباطی شهروندان با این اداره کل شامل تلفن گویای ۱۴۱، درگاه اینترنتی ۱۴۱.ir و نرم افزار موبایلی ۱۴۱ جهت اطلاع از آخرین وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی، شرایط آب و هوایی، انسداد و رخدادهای جاده ای و شکایات مردمی و انتقادات و پیشنهادت با تلفن ۱۴۱، افزود: در شش ماهه سال جاری ۶۸ هزار و ۱۵۶ تماس تلفنی در سامانه ۱۴۱ استانی به ثبت رسیده است.