شناسهٔ خبر: 98417 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

پس از اعلام ممنوعیت فروش بلیت توسط چند نرم‌افزار انجام شد:

واکنش سازمان هواپيمايی کشوری به ادعاهای مطرح شده پيرامون ممنوعيت کسب و کارهای استارتاپ‌ها

سازمان هواپیمایی کشوری سازمان هواپیمایی کشوری به ادعاهای مطرح شده پيرامون ممنوعيت کسب و کارهای استارتاپ‌ها واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سازمان هواپیمایی کشوری در واکنش به ادعاهای مطرح شده مبنی بر ایجاد مانع کسب و کار استارتاپ‌ها اعلام کرد: یکی از محورهای مهم وظایف این سازمان به عنوان ابزار حاکمیت دولت در بخش حمل‌و‌نقل هوایی، نظارت بر قیمت‌هاست که متاسفانه در بعضی از مقاطع و مناسبت‌ها تعدادی از سایت‌های غیرمجاز خارج از چارچوب‌های تعیین شده و نرخ‌هایی که توسط شرکت‌های هواپیمایی اعلام شده است به فروش بلیت هواپیما اقدام می‌کنند و همین امر منجر به اختلال در وضعیت بازار فروش بلیت هواپیما و زیرسوال رفتن فعالیت شرکت‌های هواپیمایی و به تبع آن موجبات نارضایتی مردم را فراهم کرده است.

در همین راستا سازمان هواپیمایی کشوری به منظور نظارت و کنترل، همچنین جلوگیری از بروز چنین اختلالاتی لازمه فعالیت سایت‌ها در حوزه هوایی (فروش بلیت هواپیما) را منوط به اخذ مجوز از این سازمان دانسته است.

سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان نماینده دولت و همچنین براساس قوانین و مقررات باید وظایف خود را در چارچوب‌های مصوب شده انجام و برنحوه اداره مجموعه‌های تعریف شده نظارت کند.

در پایان این سازمان ضمن رد ادعاهایی مبنی بر ایجاد مانع کسب و کار استارتاپ‌ها اعلام می‌کند هیچ گونه فعالیت غیرقانونی در حوزه حمل‌ونقل هوایی را نپذیرفته و فعالیت در این صنعت تنها در صورت داشتن شرایط تعیین شده و اخذ مجوز فعالیت از سازمان هواپیمایی کشوری امکان پذیر خواهد بود.