شناسهٔ خبر: 98716 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

در ادامه سفر به استان بوشهر انجام گرفت؛

بازدید وزیر راه و شهرسازی از آخرین مراحل تکمیل بزرگراه کمربندی کنگان - دوراهک

بازدید وزیر راه و شهرسازی در ادامه سفر خود به استان بوشهر در سفر به کنگان از مراحل تکمیل بزرگراه کمربندی کنگان - دوراهک بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر امروز خودبه استان بوشهر در سفر به کنگان از مراحل تکمیل بزرگراه کمربندی کنگان - دوراهک بازدید و در حریان آخرین مراحل پیشرفت این پروژه قرار گرفت.

بزرگراه مذکور از جمله پروژه های شاخص بزرگراهی استان به طول ۳۳ کیلومتر بشمار می آید که دو قطعه محور به طول ۱۹ کیلومتر به بهره برداری رسیده است. با توجه به موقعیت قرارگیری بزرگراه در کمربندی شهر کنگان، با توجه به ضرورت تکمیل پروژه که شامل خروج تردد سنگین محور بوشهر چغادک کنگان عسلویه به بیرون از مرکز شهر کنگان، افزایش سرعت ترافیک و دسترسی سریع و ایمن، کاهش مصرف سوخت، کاهش تصادفات شهری، عبور بارهای ترافیکی مناطق پارس جنوبی از کمربندی یادشده است؛ امید می رود با تکمیل مابقی عملیات اجرایی پروژه در سال ۱۴۰۰ شاهد بهره برداری و تحقق اهداف یادشده و رضایت عمومی مردم شهرکنگان شود.

لازم به ذکر است، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی به همراه هیات همراه به منظور بازدید از برخی طرح‌های جاده‌ای و بندری وارد استان بوشهر شد. قاسمی در این سفر دو روزه از طرح ها و پروژه های زیرساختی و مسکن بازدید خواهد کرد. بازدید از مراحل احداث کریدورجنوب، بزرگراه بزباز_ بندو، طرح توسعه اسکله های کنگان و شیرینو ، احداث کنارگذر کنگان _ دوراهک و دیدار با اقشار مختلف مردم از برنامه های رستم قاسمی در اولین روز سفر به این استان است.