شناسهٔ خبر: 99095 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در راستای اجرای تفاهم‌نامه دو جانبه وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع انجام پذیرفت

آغاز عملیات اجرایی پروژه ۶۰ واحدی شهید سلیمانی شهرستان آمل

آغاز عملیات اجرایی پروژه 60 واحدی شهید سلیمانی شهرستان آمل مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران: عملیات اجرایی ۶۰ واحد مسکونی شهید سلیمانی آمل با حضور سردار نقدی معاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آغاز شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران: عملیات اجرایی ۶۰ واحد مسکونی شهید سلیمانی آمل با حضور سردار نقدی معاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (مازندران) ، سید محمد نظری مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران ضمن اعلام این خبر افزود: در چارچوب تفاهم نامه فی ما بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع و پشتیبانی و نیروهای مسلح در راستای ساخت سالانه یک میلیون واحدی مسکن توسط دولت در کشور، عملیات اجرایی ۶۰ واحد مسکونی شهید سلیمانی آمل با حضور سردار نقدی معاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آغاز شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران درآئین کلنگ زنی مجتمع، اظهار داشت: تهیه این زمین انجام و برای همه نیروها کارشناسی و حتی هزینه ساخت نیز از نیروها دریافت شده است.

وی افزود: هر یک از متقاضیان نیروهای مسلح برای هر واحد مسکونی از تسهیلات بانکی بهره‌مند می‌شوند، همچنین از ظرفیت بسیج سازندگی حدود ۵ تا ده درصد سهمیه دریافت می کنند.

نظری با بیان اینکه براساس قائده و قانون مراحل ثبت نام برای نیروها انجام شده است، گفت: طرح مسکونی شهید سلیمانی با تعداد ۵ بلوک در ۶۰ واحد در زمینی به مساحت ۴ هزار ۶۵۵ متر مربع احداث می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تصریح کرد: ساخت این واحدها به متراژ خالص ۶۳۰۰ مترمربع و با برآورد اولیه ۵۰۰ میلیارد ریال اجرا می‌شود.

سردار نقدی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه متأسفانه پیدا کردن زمین در استان‌های شمالی کشور به خصوص مازندران سختی‌های خاص خودش را نسبت به دیگر استان‌ها دارد، تصریح کرد، با این حال برای رفع دغدغه‌های جوانان منطقه وبسیجیان شهرک نبوت آمل به فرماندهی سپاه استان وشهرستان آمل، اداره کل راه و شهرسازی ومسئولان شهرداری آمل مأموریت داده شده تا در اطراف شهرک و بلوار منفرد نیاکی زمینی متناسب برای ساخت سالن ورزشی تهیه و نسبت به ساخت سالن ورزشی اقدام شود.

وی با بیان اینکه اصل این زمین و مالکیت آن در اختیار راه و شهرسازی بوده و برای ساخت مجتمع مسکونی برای کارکنان سپاه شهرستان آمل به صورت قانونی و کارشناسی قیمت واگذار شده است ، گفت: برای ساخت مسکن خدشه قانونی و شرعی هم وجود نداشت و از این لحاظ با درنظر گرفتن همه جوانب اقدام خواهد شد.

سردار نقدی اضافه کرد اگر تا پایان آبان ، زمین مورد نظر در خارج اطراف مجتمع ۶۰ واحدی شهیدسلیمانی که قراراست ساخته شود، پیدا نشود، دستور داده شده تا با تغییر نقشه مجتمع ۶۰ واحدی یا کم کردن تعداد واحدها، سالن ورزشی برای جوانان عزیز منطقه و بسیجیان همیشه پای کار ساخته شود.

سردار نقدی وعده داد که همه هزینه‌های ساخت سالن ورزشی را از ستاد مرکزی سپاه پاسداران به عشق وعلاقه و همه خدمات خوبی که جوانان عزیز بسیجی در طول سال زحمت‌ می‌کشند ، بنده متقبل می‌شوم تا آن‌ها دغدغه‌ای برای این سالن و ساخت آن نداشته باشند.