شناسهٔ خبر: 99154 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان انجام شد؛

تنقیه و لایروبی قریب به ۱۲۰۰ دستگاه پل در سطح راه های استان از ابتدای سال جاری

تنقیه و لایروبی قریب به ۱۲۰۰ دستگاه پل در سطح راه های استان هرمزگان از ابتدای سال جاری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان از تنقیه و لایروبی یک هزار و ۲۰۰ دستگاه پل در سطح محورهای مواصلاتی استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، یوسف عابدینی با اشاره به اهمیت و حساسیت پل ها و ابنیه فنی در بحث لجستیک و حمل و نقل جاده ای گفت: مقاوم سازی، نگهداری و ایمن‌سازی پل‌ها به صورت مداوم در دستور کار اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قرار دارد به طوری که از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه قریب به یک هزار و ۲۰۰ دستگاه پل در محورهای مواصلاتی تنقیه و لایروبی شده است.

وی در ادامه افزود: پروژه احداث پل در محور هشتبندی_چراغ آباد شهرستان میناب به اتمام رسیده است که این پل دارای دو دهانه ۳ متری می‌باشد و بهره‌برداری از آن موجب ارتقای ایمنی تردد کاربران جاده ای در این محور خواهد شد.

عابدینی خاطرنشان کرد: تعمیر آبنماهای محور بندرعباس - خورگو، تعویض دال چهار دستگاه پل به طول ۴۰ متر و تعمیر راهدارخانه تنگ زاغ محور حاجی آباد- بندرعباس، از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه نگهداری ابنیه راه ها در شش ماه نخست سال ۱۴۰۰ است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان همچنین از اخذ مجوز احداث راهدار خانه صحرا بشاگرد با اعتبارمبلغ ۵۰۰۰میلیون ریال خبر داد و ابراز داشت: مجوزلازم برای تعمیرپل های آسیب دیده درسیل شهرستان بشاگرد اخذ گردید و راهدارخانه درنگ مدونیز پس ازاخذ مجوز درحال اجرا است .

عابدینی افزود : مجوز تعمیرات پل آبدبه در شهرستان پارسیان که پس از بارندگی سال ۹۸ تخریب گردیده بود بااعتبار مبلغ ۱۰۰میلیارد ریال صادرگردیده وجهت تشریفات مناقصه در سامانه بارگذاری شده است شایان ذکر است مجوز تعمیر پل چهار دهانه دومتری در ورودی روستای کوخرد از توابع شهرستان بستک نیز صادر گردیده وجهت انجام تشریفات بارگذاری شده است .