شناسهٔ خبر: 99258 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام کرد

پهلوگیری ۴ فروند کشتی حامل کالای اساسی در بندر شهید رجایی

بندر هرمزگان مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: ۴ فروند کشتی حامل گندم، روغن خوراکی و ذرت در مجموع با تناژ ۲۴۰ هزار و ۷۹۸ تن در بندر شهید رجایی پهلودهی شده و در حال تخلیه است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علیرضا محمدی کرجی‌ران با اشاره به پهلودهی همزمان چهار فروند کشتی حامل کالای اساسی، افزود: از این تعداد ۲ فروند کشتی حامل ۱۳۸ هزار و ۷۹۸ تن گندم هستند.

وی افزود: از ۲ کشتی دیگر یکی حامل ۳۰ هزار تن روغن خوراکی و دیگری نیز کشتی پهن‌پیکری حامل ۷۲ هزار تن ذرت است که هم اکنون در اسکله ۱۳ این بندر تخلیه و به صورت حمل یکسره وارد کشور می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان یادآور شد: ۱۲ فروند کشتی دیگر در لنگرگاه بندرعباس مستقر هستند که با برنامه‌ریزی صورت گرفته و سپری کردن فرآیند قانونی و اسنادی طی روزهای آینده در اسکله‌های ویژه کالاهای اساسی بندر شهید رجایی پهلودهی می‌شوند.

محمدی‌کرجی‌ران افزود: از مجموع این ۱۲ کشتی، هفت فروند آن حامل ۴۵۵ هزار تن گندم، ۲ فروند حامل ۷۱ هزار و ۵۰۰ تن روغن خوراکی، ۲ کشتی حامل ۱۳۵ هزار تن جو و یک فروند دیگر نیز ۶۲ هزار تن سویا را وارد کشور می‌کنند.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به حرکت ۸ فروند کشتی دیگر از کشورهای مبدأ به سمت بندر شهید رجایی،‌ اضافه کرد: این هشت فروند کشتی در مجموع ۴۷۱ هزار و ۵۰۰ تن انواع کالای اساسی را حمل می‌کنند که با برنامه‌ریزی انجام شده طی ماه آینده وارد لنگرگاه بندرعباس خواهند شد.