شناسهٔ خبر: 99396 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در ۲۴ ساعت گذشته اتفاق افتاد؛

جمع آوری افزون بر ۳ هزار متر مکعب ماسه بادی از سطح محورهای مواصلاتی شهرستان زهک

جمع آوری افزون بر ۳ هزار متر مکعب ماسه بادی از سطح محورهای مواصلاتی شهرستان زهک رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان زهک گفت: ۳ هزار و ۵۰۰ متر مکعب ماسه بادی در ۲۴ ساعت گذشته از سطح محورهای مواصلاتی شهرستان زهک جمع آوری و تردد ایمن در تمامی مسیرهای این شهرستان برقرار می باشد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (سیستان و بلوچستان) حامد سروری نیا رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان زهک افزود: در تداوم طوفان های ۱۲۰ روزه سیستان شاهد شدت گرفتن این پديده در شبانه روز گذشته همراه با گرد و خاک شدید در منطقه  بودیم که این امر سبب کاهش دید افقی در مسیرهای ترانزیتی زهک به پایانه مرزی میلک، زهک به هامون و همچنین مسیر روستایی دهنو این شهرستان شد.

وی ادامه داد:‌ با اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر شدت بروز طوفان بلافاصله نیروهای راهداری شمال استان با تجهیزات و امکانات کامل در مسیرهای سیستان مستقر و در کمترین زمان تمامی مسیرهای مسدود شده ناشی از طوفان را بازگشایی نمودند.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان زهک تصریح کرد: همکاران راهداری با روحیه جهادی و تلاش شبانه روزی در خدمت مردم هستند و امیدواریم رانندگان با توجه به‌ تداوم طوفان نیز احتیاط کافی برای تردد در جاده‌ها را داشته باشند.

سروری نیا با بیان اینکه شهروندان با سامانه های برخط سفرهای خود را مدیریت کنند، بیان کرد: سامانه تلفنی و پیامکی ۱۴۱ به عنوان ابزارهای ارتباطی شهروندان جهت اطلاع یابی از آخرین وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی، شرایط آب و هوایی، انسداد و رخدادهای جاده ای فعال است.