شناسهٔ خبر: 99437 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل بانک مسکن:

روند احداث مسکن ملی زاهدان مناسب است/ تلاش بانک مسکن برای تسهیل در روند خانه‌دار شدن مردم

محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن، گفت: طرح اقدام ملی مسکن شهرستان زاهدان در شهرک جهاد زاهدان و به تعداد ۳۵۶۰ واحد مسکونی در حال ساخت و اقدام است

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمود شایان، مدیرعامل  بانک مسکن این مطلب را در بازدید از پروژه‌های طرح اقدام ملی شهرستان زاهدان عنوان و با مناسب دانستن پیشرفت طرح، برای رفع موانع و تسهیل در اتمام پروژه، دستور بررسی ها و اقدامات لازم را صادر کرد.

طی این بازدید، مهدیار معاون اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان، ضمن ارائه اقدامات و پیشرفت‌های طرح، خواستار افزایش سقف تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن به حداقل ۳ میلیارد ریال شد و همچنین درخواست کرد: در صورت امکان، مدت تقسیط نیز به ۲۰ سال افزایش یابد .

طرح اقدام ملی مسکن شهرستان زاهدان در شهرک جهاد زاهدان و تعداد ۳۵۶۰ واحد مسکونی در حال ساخت و اقدام است.

در این بازدید، جامی رییس هیات مدیره اتحادیه تعاونی های مسکن نیز عنوان داشت: یکی از موانع فعالیت تعاونیها، درخواست بانک برای ارایه صورت حساب‌های مالی حسابرسی شده است که مانع دریافت تسهیلات در زمان مناسب است ‌.

همچنین اعضای هیات مدیره تعاونی مسکن مذکور طی دیداری با مدیر عامل بانک با ارائه درخواست های خود، از پیوستن به جمع مشتریان  بانک مسکن استقبال کردند.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، «تعاونی مسکن فتح المبین سازه» در طرح اقدام ملی مسکن با ساخت ۲۱۶ واحد در فاز اول و ۳۴۵ واحد در فاز دوم در حال فعالیت است. فاز اول در چهار طبقه و فاز دوم در پنج طبقه با واحد‌های به متراژ ۹۰ الی ۱۱۰ متر در حال ساخت است و تا کنون بیش از ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.