شناسهٔ خبر: 99642 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در اقدامی دیگر از سوی راهداری استان فارس؛

پل کهنکویه فسا به بهره برداری رسید

پل کهنکویه فسا به بهره برداری رسید عبور و مرور در محور کمربندی فسا به کهنکویه در شهرستان فسا از طریق احداث یک پل بزرگ توسط اداره کل راهداری و‌ حمل و‌نقل جاده ای استان فارس که به صورت جهادی عملیاتی و احداث گردیده، تسهیل شد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي(فارس) فیروزی نماینده مردم شریف شهرستان فسا در آیین بهره برداری از پل بزرگ کهنکویه گفت: راهداری فارس طی سنوات گذشته به تنهایی بخش عمده ای از وظایف جهاد سازندگی سابق در محرومیت زدایی و توسعه راه های روستایی را به دوش کشیده است.

فیروزی با اشاره به ضرورت احداث این پل گفت: با توجه به اینکه در سال های گذشته حوادثی به دلیل نبود پل در این محور رخ داده بود و رفت و آمد مردم با سختی مواجه بود ، راهداری فارس عملیات اجرایی این پل را به صورت جهادی آغاز و در مدت زمان مناسبی آماده بهره برداری نمود.

نماینده مردم شریف شهرستان فسا در مجلس شورای اسلامی گفت : ظرف دو سال گذشته توسط راهداری استان در شهرستان فسا اقدامات اساسی و سازنده بسیاری صورت پذیرفته که جای تقدیر دارد.

سیاهپور مدیرکل راهداری و‌ حمل و‌نقل جاده ای استان فارس نیز در این آیین بهره برداری گفت: عملیات احداث پل لوله ای کهنکویه به صورت پیمانی - امانی و با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال اجرایی گردیده است.

سیاهپور افزود: این پل با ۳۲ دهانه ۲ متری ، به طول ۱۱۷ متر ، عرض ۸ متر و ارتفاع ۳ متر نقش مهمی در تسهیل رفت و آمد مردم منطقه خصوصا در فصل زمستان و بارش ها دارد.

مدیر کل راهداری و‌حمل و‌نقل جاده ای فارس ادامه داد: با توجه به محدودیت های اعتباری، بیش از ۵۰ درصد از عملیات احداث این پل با استفاده از ظرفیت ماشین آلات و نیروی فنی و‌ مهندسی راهداری استان انجام گردید.

گفتنی است محور کمربندی فسا به کهنکویه دارای تردد بالا و احداث این پل از جمله ضروریات این شهرستان محسوب می گردید.