شناسهٔ خبر: 99881 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران:

پذيرش مسئوليت فرودگاه‌های نفتی منوط به اجرای تعهدات وزارت نفت است/ اجرای پروژه بومی‌سازی سامانه کنترل نظارت، تحولی بزرگ در سال‌های آينده را رقم می‌زند

امیرمکری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران خواستار تعیین تکلیف واگذاری فرودگاه‌های نفتی از سوی وزارت نفت شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سیاوش امیرمکری در نشست هم اندیشی مدیران فرودگاهی و ستادی گفت:‌ ضمن تبریک انتصاب رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، به شرایطی که کرونا برای کشور و صنعت هوانوردی رقم زد، اشاره کرد و گفت: ویروس کرونا ما را به شدت درگیر مشکلات کرد و آسیب های زیادی به صنعت هوانوردی وارد کرد اما این شرایط امروز رو به بهبود است و با برنامه ریزی های صورت گرفته برای حفظ سلامت مسافران و ارائه خدمات بهتر، امیدواریم با تداوم اقدامات و رعایت دستورالعمل های بهداشتی تا ریشه کن شدن کامل این ویروس بتوانیم به سلامت از این مشکل عبور کنیم.

وی با اشاره به از دست دادن تعدادی از همکاران و خانواده ایشان در شرایط کرونا، برای آنان از خداوند طلب مغفرت و برای بازماندگان آرزوی صبر و سلامتی کرد.

وی گفت: سیاستگذاری های هیات مدیره از ابتدای سال ۹۸ تکمیل و بهره برداری از پروژه هایی بود که بالای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که با مدیریت خوب منابع و تفویض اختیار به فرودگاه‌ها شاهد عملکرد خوبی در این زمینه بودیم و به اهداف برنامه ریزی شده در این خصوص دست یافتیم.

وی اظهار داشت: در سال ۹۹ با اوج کرونا و افزایش قیمت‌ها روبرو بودیم که باعث کاهش منابع درآمدی و ایجاد وقفه در پروژه ها شد که البته به لطف خدا توانستیم با این وجود، چندین پروژه زیرساختی را تکمیل کنیم و پرونده پروژه های چندین ساله را ببندیم تا مردم از آن بهره مند شوند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها گفت: برنامه ما در سال جاری این است که تعدادی از پروژه‌های مهم یا پروژه های خاص شرکت و تعدادی پروژه سنواتی که بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است را به سرانجام برسانیم.

وی از پروژه باند ۲۹ چپ فرودگاه مهرآباد به عنوان مهمترین پروژه یاد کرد و گفت: این پروژه با مدیریت، پیگیری و برنامه ریزی خوب طبق برنامه زمان‌بندی در حال اجراست و امیدواریم بتوانیم تا پایان سال جاری این پروژه را به اتمام برسانیم که در صورت این اتفاق رکورد بزرگی را در اجرای این پروژه رقم زده ایم.

امیرمکری اظهار داشت: در سال جاری پروژه های فرودگاه‌های مشهد، شیراز، ایلام، سقز، سایت رادار تنگ ریز، اردبیل و گناباد، در اولویت کاری است.

امیرمکری همچنان به اجرای چند پروژه مهم در فرودگاهها علاوه بر پروژه های زیرساختی اشاره کرد و گفت: اجرای طرح هوشمندسازی فرودگاهها، یکی از این پروژه هاست که به خوبی پیش می رود اما کارهای زیادی باید برای آن صورت گیرد

وی به ادامه و تکمیل طرح استقرار سامانه نظرسنجی از مسافران به عنوان یکی دیگر از پروژها اشاره کرد و گفت: استقرار این سامانه یکی از اقدامات ارزشمندی است که به خوبی پیش می رود و لازم است بهره لازم را در جهت ارتقای رضایتمندی مسافران از آن کسب کنیم.

وی تاکید کرد: اگر بخواهیم سطح خدمات را ارتقا دهیم باید نظر مسافران را داشته باشیم که این سامانه با ایجاد داده های لازم کمک بسیاری به تحقق این هدف می کند.

دیگر پروژه ای که امیرمکری به آن اشاره کرد، توسعه هوانوردی عمومی بود که اظهار امیدواری کرد: در سال جدیدحمایت های بیشتری از هوانوردی عمومی صورت گیرد تا در جهت بهره برداری بیشتر از زیرساخت های فرودگاهی و ارائه خدمات بیشتر به مسافران گام موثری برداریم.

امیرمکری در ادامه به پروژه بومی سازی کنترل نظارت مرکز کنترل فضای کشور اشاره کرد و گفت: اهمیت پروژه آنجاست که می تواند بستری امن و پایدار برای مرکز کنترل فضای کشور و ۳۵ سایت مخابراتی فراهم کند و این اتفاق توسط متخصصین داخلی رقم خورده و می تواند تحولی بزرگ در حوزه زیرساخت ارتباطی در سال های آینده باشد.

امیرمکری به موضوع فرودگاههای نفتی پرداخت و گفت: ما همچنان پیگیر تعهدات طرفین برای واگذاری هستیم اما هنوز اقدامات لازم از سوی وزارت نفت انجام نشده و مشکلات عدیده ای طی یک سال گذشته برای همکاران ما در این فرودگاهها بوجود آورده است.

وی تاکید کرد: درصدد تعیین تکلیف فرودگاه های نفتی هستیم و هیأت مدیره به جمع بندی رسیده و هدف ما ارتقای سطح ایمنی و خدمات در فرودگاههای نفتی است که اگر این روند به درستی اجرا نشود، نمی توانیم مسئولیت آن را بپذیریم.

امیرمکری همچنین ضمن تبریک هفته پدافند غیرعامل اظهار امیدواری کرد: با تحقق اهداف سازمان پدافند غیرعامل، حفظ و صیانت از زیرساخت های کشور رقم بخورد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران؛ وی با اشاره به آسیب‌هایی که طی چند وقت اخیر به زیرساخت های کشور وارد شده است، گفت: ما باید توجه بیشتری به پدافند غیرعامل داشته باشیم و درخواستم این است که همه فرودگاهها در این زمینه همکاری لازم را با مدیریت پدافند غیرعامل داشته باشند.