شناسهٔ خبر: 99929 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

معاون عمليات هوانوردی فرودگاه گرگان خبر داد:

آمادگی فرودگاه گرگان برای عمليات زمستانی

ترمینال جدید فرودگاه گرگان در راستای الزامات سازمان هواپيمايی کشوری و سياست‌های شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوايی ايران برای فرودگاه‌های برف‌گير و اجرای مفاد دستورالعمل عمليات زمستانی، نشستی به اين منظور در فرودگاه گرگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عبدالخلیل صادقي معاون عمليات هوانوردی فرودگاه گرگان هدف از برگزاري اين جلسه را انجام آخرين هماهنگي‌ها در آستانه فصل سرما و همچنين تبيين وظايف ارگان‌ هاي درگير در عمليات زمستاني عنوان کرد.

صادقی افزود:با توجه به حساسیت موضوعات عملیات زمستانی فرودگاهی و لزوم رعایت دستورالعمل ها مطابق با استانداردهای تنظیم شده بین المللی و همچنین وحدت رویه و روش ها این جلسه برگزار شد تا با مدیریت صحیح، آمادگی قبلی و کاهش تبعات برودت هوا و بارش برف، خدمات با کیفیت مطلوب به هم وطنان ارائه کنیم.

تاری معاون اجرایی در این جلسه ضمن  تاکید بر پاسخگویی به موقع شرکت ها به مسافران گفت: کلیه ارگان‌های دخیل در عملیات بر‌ف‌روبی موظف‌اند نسبت به معرفی نماینده تام‌الاختیار و پاسخگو اقدام کنند و از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات فرودگاهی و شرکت‌های هندلینگ کننده مستقر در فرودگاه گرگان انتظار می‌رود ضمن بازدید اساسی و به‌روزرسانی تجهیزات زمستانی خود، نسبت به تهیه تجهیزاتی مانند چرخ‌های حمل بار مجهز به چادر، پله‌های مسقف و سایر تجهیزات مورد نیاز فصل سرما اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه‌های استان گلستان؛ جلسه هماهنگی عملیات زمستانی با حضور کلیه اعضای کمیته تسهیلاتی در حوزه عملیات زمستانی، معاون عملیات هوانوردی، معاون اجرایی، حراست، روسای واحد ها، فرمانده یگان حفاظت هواپیمایی، فرمانده پلیس فرودگاه‌های استان، روسای ایرلاین ها، شرکت های هندلینگ کننده و نماینده مدیریت بحران و پدافند غیر عامل تشکیل شد.