شناسهٔ خبر: 99947 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد:

تلاش دولت برای ارتقای زیرساخت‌ها در بنادر بازرگانی کشور/ سیاست‌گذاری جدید دولت برای رونق اقتصاد دریامحور / گردشگری دریایی رونق می‌گیرد

بازدید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به تخلیه و بارگیری ۱۲۰ میلیون تن انواع کالاهای تجاری در بنادر کشور در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۰، تاکید کرد: حمل و نقل دریایی در اقتصاد کشور سهم به‌سزایی دارد و باید با کمک مجلس شورای اسلامی و با سیاست‌گذاری‌های جدید قانونی، این سهم افزایش یابد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی‌اکبر صفایی در حاشیه بازدید کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از پروژه‌های توسعه‌ای و تجهیزاتی بندر شهید رجایی، عنوان کرد: قطعا توجه دولت سیزدهم این است تا زیربناهای مناسب‌تری در بنادر استان هرمزگان و سایر بنادر بازرگانی کشور فراهم کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: امیدواریم با تجهیز بنادر به امکانات مناسب و بهینه، بندر شهید رجایی را در چرخه حمل و نقل بین‌المللی حفظ کنیم.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، صفایی توسعه گردشگری دریایی و ساحلی را از دیگر رویکردهای جدی سازمان برشمرد و گفت: در حوزه گردشگری دریایی، در نظر داریم پروژه نخل ناخدا در نزدیکی فرودگاه بندرعباس را سرعت بیشتری بدهیم و درسترسی مردم جزیره هرمز را تسهیل کنیم.