شناسهٔ خبر: 99958 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رشد صدور کارت سلامت بخش حمل و نقل در ۷ ماهه سال جاری؛

رشد ۴۱ درصدی صدور کارت سلامت رانندگان بخش حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان

صدور کارت سلامت رانندگان بخش حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از رشد ۴۱ درصدی صدور کارت سلامت رانندگان حمل و نقل جاده ای مسافری و باری این استان در ۷ ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (سیستان و بلوچستان) محمد یاسین احمدیان رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ۸ هزار و ۲۷۶ فقره کارت سلامت در این مدت برای رانندگان ناوگان حمل و نقل جاده ای بار و مسافر استان صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۵ هزار ۸۵۵ فقره رشد ۴۱ درصدی را نشان می دهد.

وی از فعالیت چهار مركز تخصصی طب كار تحت نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خبر داد و افزود: در این مراكز آزمایشاتی از قبیل بینایی سنجی، شنوایی سنجی، معاینات پزشكی بالینی فرد نظیر فشار خون، نوار قلب و آزمایشات روتین مانند قند خون، چربی خون و غیره جهت بررسی سلامت رانندگان انجام می شود.

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به الزامی بودن کارت هوشمند برای فعالیت رانندگان حرفه ای در بخش حمل و نقل جاده ای، دارا بودن کارت صحت و سلامت از جمله شرایط دریافت کارت مذکور است.  

احمدیان گفت: در حال حاضر ۱۱ هزار و ۲۷۸ راننده باری و مسافری در حوزه تحت پوشش این اداره کل مشغول خدمات رسانی به مردم استان هستند.