شناسهٔ خبر: 102593 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان اعلام کرد:

آمار متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در استان گلستان از ۳۷ هزار نفر گذشت/ تمدید مهلت ثبت‌نام تا ۱۵ دی ماه

حسین محبوبی مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان از ثبت‌نام بیش از ۳۷ هزار متقاضی در طرح نهضت ملی مسکن در گلستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گلستان ، محبوبی مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان درباره آخرین آمار ثبت نام متقاضیان در طرح نهضت ملی مسکن در استان گفت: تاکنون ۳۷۶۱۹ متقاضی در استان گلستان تا چهارم دیماه سالجاری در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند .

وی در خصوص جزییات آمار ثبت نام کنندگان توضیح داد: تا کنون در شهر گرگان ۱۴۹۷۶، در شهر مینودشت ۴۳۴۳ ، در شهر مراوه تپه ۲۳۰۷ ، در شهر بندترکمن۲۱۹۳ نفردر سامانه نهضت ملی نام نویسی کرده اند.

محبوبی در خصوص شروط تایید متقاضی در طرح مسکن نهضت ملی تشریح کرد: متقاضیان با داشتن چهار شرط تاهل و سرپرست خانوار بودن، حداقل سابقه ۵ سال سکونت در شهر موردتقاضا، فاقد مالکیت خصوصی و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولتی از اول انقلاب در حوزه مسکن، می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند و در صورت احراز این شرایط، تایید اولیه خواهند شد.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان بر اساس قانون، زنان سرپرست خانوار و دختران خود سرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن، معلولان جسمی و حرکتی با ۲۰ سال سن، می‌توانند در قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) مشارکت داشته باشند.

محبوبی افزود: بر اساس مصوبه تازه شورایعالی مسکن، مردان مجرد بالای ۴۵ سال سن و بیماران خاص با تاییدیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امکان ثبت‌نام در نهضت ملی مسکن را دارند.

وی با اشاره به این که نتایج اولیه استعلامات از سوی وزارت راه و شهرسازی اعلام می شود توضیح داد: به زودی نتیجه پالایش اولیه ثبت نام متقاضی اعلام می شود و در سامانه نهضت ملی مسکن (ثمن) قابل مشاهده خواهد بود.

وی افزود: تعداد متقاضیان حائز شرایط تاکنون ۱۱۵۴۷ نفر بوده که با توجه به اینکه پالایش متقاضیان جدید هنوز ادامه دارد، با پایش جدید تعداد متقاضیان واجد شرایط افزایش پیدا می کند.

محبوبی ضمن اشاره به ثبت‌نام کنندگانی که به دلایل مختلف درخواست آنها رد شده است،  بیان داشت: درخواست تعدادی از این ثبت‌نام کنندگان به دلیل وجود سابقه مالکیت و تعدادی نیز  بابت وجود سابقه بانکی رد شده است که امکان اعتراض  متقاضیان به نتیجه پالایش در مهلت تعیین شده در سامانه فراهم شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان در پایان خاطر نشان کرد : مهلت ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن تا ۱۵ دی ماه سالجاری در سامانه   https://saman.mrud.ir تمدید شد و متقاضیان می توانند ثبت نام خود را تا ۱۵ دی ماه قطعی کنند.