شناسهٔ خبر: 103986 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

هشدار راهداری همدان به رانندگان در جاده ها:

رانندگان از سفرهای برون شهری غیرضروری پرهیز کنند/ مسدود شدن سه محور ارتباطی استان تا اطلاع ثانوی

برفروبی همدان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان گفت: با توجه به بارش برف و کولاک شدید در جاده های استان، رانندگان از سفر های برون شهری غیرضروری در همدان پرهیز کنند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از همدان، صفر صادقی راد با اشاره به مسدود شدن سه محور ارتباطی استان همدان بر اثر بارش برف و کولاک، گفت: هم اکنون سه محور ارتباطی همدان – سنندج، همدان – ملایر و گردنه اسدآباد به علت بارش برف و کولاک شدید مسدود شده است.

وی افزود: محور گنجنامه( همدان- تویسرکان) نیز به دلیل عدم ایمنی و پیچ‌های متعدد، هر ساله با نخستین برف بسته شده و تا پایان بارش برف مسدود است.

مدیرکل راهداری همدان با تاکید بر اینکه رانندگان باید تا عادی شدن شرایط آب و هوایی از ورود به این مسیر‌ها خودداری کنند، یادآور شد: در صورت لزوم نیز رانندگان باید تمامی تجهیزات زمستانی و از جمله زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی را به همراه خود داشته باشند.

وی اظهار داشت: راهداران در ۳۴ راهدارخانه مرکزی، مراکز بخش، ثابت و فصلی مستقر و در آماده باش کامل هستند، این گروه ها بلافاصله برای رفع انسداد های احتمالی وارد عمل می شوند.

صادقی راد ادامه داد: ۵۳۳ نیروی راهداری با ۳۱۲ دستگاه انواع ماشین آلات طی بارش های اخیر و از جمله شب گذشته درحال خدمت رسانی به مردم و بازگشایی راه‌ها بوده‌اند و در حال حاضر نیز این خدمات رسانی ادامه دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان تصریح کرد: در حال حاضر با تلاش نیروهای راهداری عملیات برفروبی و نمک پاشی در سطح جاده های استان همدان در حال انجام است.

این مسئول تاکید کرد: رانندگانی که قصد تردد دارند برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱، سایت www.141.ir و نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند.

استان همدان دارای بیش از پنج هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع راه شامل سه هزار و ۳۵۹ کیلومتر راه روستای، یک هزار و ۵۴ کیلومتر راه فرعی، ۹۴۰ کیلومتر راه اصلی و بزرگراه و ۸۵ کیلومتر آزاد راه است.

انتهای پیام/