شناسهٔ خبر: 104287 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهدارای و حمل و نقل جاده ای استان خبر داد:

مبادلات اقتصادی در پایانه های مرزی شمال سیستان و بلوچستان از مرز ۲ میلیون تن گذشت

پایانه مرزی میلک مدیرکل راهدارای و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: حجم مبادلات اقتصادی اعم از صادرات، واردات و ترانزیت در پایانه های مرزی میلک و میرجاوه در ۱۰ ماهه سال جاری به دو میلیون و ۱۳۴ هزار و ۷۷۳ تن رسید.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از سیستان و بلوچستان، ایوب کرد، مدیرکل راهدارای و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: بیشترین حجم مبادلات اقتصادی این مدت در پایانه مرزی میلک و میرجاوه علی رغم شیوع ویروس کرونا با یک میلیون و ۳۶۵ هزار و ۷۳۹ تن کالا به صادرات اختصاص دارد.

وی عمده کالاهای صادراتی از پایانه های مرزی استان را، فرآورده های نفتی، گاز مایع و مواد غذایی عنوان کرد و افزود: صادرات این مدت توسط ۵۹ هزار و ۲۳ دستگاه کامیون انجام شده است.

مدیرکل راهدارای و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: حجم مبادلات اقتصادی اعم از صادرات، واردات و ترانزیت در پایانه های مرزی میلک و میرجاوه در ۱۰ ماهه سال جاری به دو میلیون و ۱۳۴ هزار و ۷۷۳ تن رسید.

کرد با اشاره به ظرفیت های صادراتی پایانه‌های مرزی استان گفت: مجاورت این استان با منطقه ژئوپولیتیک خلیج فارس و آب های بین المللی، همسایگی با کشورهای پاکستان و افغانستان، همجواری با حوزه شبه قاره هند و همچنین امکانات بالقوه اقتصادی و ترانزیتی از جمله پایانه های مرزی موجب ایجاد موقعیت تجارت فرامرزی ممتاز برای استان شده است.

مدیر کل راهدارای و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان مجموع ترانزیت کالا از پایانه‌های مرزی میرجاوه و میلک را در ۱۰ ماهه سال جاری ۵۴۲ هزار و ۱۲۳ تن و واردات را ۲۲۶ هزار ۹۱۱ تن عنوان کرد.

کرد اصلیترین قابلیت توسعه سیستان و بلوچستان را تجارت خارجی، ترانزیت و حمل و نقل عنوان کرد و گفت: در حال حاضر به طور متوسط روزانه ۵۲۹ دستگاه کامیون در پایانه مرزی میلک و میرجاوه تردد می‌نمایند که این امر نشان از اهمیت این مرزها با وجود شیوع ویروس کرونا دارد.

انتهای پیام/