شناسهٔ خبر: 105090 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

با هدف بررسی وضعیت مناطق حاشیه‌نشین و بافت فرسوده فومن و شفت؛

نماینده فومن و شفت با مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران دیدار کرد

دیدار نماینده فومن و شفت با هدف بررسی وضعیت مناطق حاشیه‌نشین و بافت‌فرسوده حوزه انتخابیه با مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران دیدار کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از شرکت بازآفرینی شهری ایران، خلیل بهروزی‌فر نماینده فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با محمد آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی ایران دیدار کرد.

 در این دیدار وضعیت مناطق حاشیه‌نشین و بافت فرسوده حوزه‌های انتخابیه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و آئینی با بیان اینکه بازآفرینی‌ شهری یک کار فرا دستگاهی است و بدون اقدام مشترک و همکاری سایر دستگاه‌های عضو ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار به نتیجه نمی‌رسد، تاکید کرد: بازآفرینی شهری در برگیرنده شبکه‌ای از اقدام‌ها و برنامه‌های منعطف در مقیاس‌های فضایی مختلف بوده و در تمام سطوح نیازمند مشارکت حداکثری تمامی کنشگران و ذی‌نفعان است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه خطاب به مسوولان شهری فومن و شفت که دراین جلسه حضور داشتند، گفت: تدوین بسته‌های تشویقی شهرسازانه از مواردی است که می‌تواند در مالکان و نیز سازندگان خرد و انبوه برای ساخت‌و‌ساز در بافت‌های فرسوده انگیزه ایجاد کند.

آئینی در این خصوص افزود: یکی از مشوق‌هایی که می‌تواند در زمینه ترغیب بازسازی بافت‌ فرسوده به ‌صورت تجمیع انجام گیرد، صدور پروانه رایگان یا کم‌هزینه است که می‌تواند نقش تسهیلگر و شتاب‌دهنده داشته باشد.

وی ارایه یک طبقه تراکم تشویقی را مورد دیگری عنوان کرد که تاثیر بسزایی در جلب مشارکت سازندگان دارد و از مسوولان شهری فومن و شفت خواست تا این دو مورد را در دستور کار خود قرار دهند.