شناسهٔ خبر: 109513 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی زنجان:

برای اجرای پروژه‌های حوزه راه‌سازی در استان زنجان ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه شد

زنجان اسماعیلی.jpg معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی زنجان گفت: طی سال گذشته برای اجرای پروژه‌های حوزه راه سازی در استان زنجان ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه شد که از این میزان تنها ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای این تعداد پروژه تخصیص یافت.

اصغر اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (زنجان)، با بیان اینکه باید به کیفیت راه‌ها بیشتر توجه شود، گفت: سرمایه گذاری در حوزه راه‌، برای اداره کل راه و شهرسازی استان در اولویت است.

وی با اشاره به اینکه راه‌ها عامل توسعه یافتگی هر منطقه و کشوری هستند، اظهار داشت: اجرای پروژه‌های راه سازی خیلی گران تمام می‌شود و قیمت تمام شده بالایی دارد و در این راستا تلاش معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان این است که از لحاظ فنی و پشتیبانی پروژه‌ها را جلو ببرد و در این راستا اگر بتوانیم اعتبارات خوبی را اخذ کنیم در تسریع روند اجرای پروژه‌ها بسیار موثر خواهد بود.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی زنجان، با بیان اینکه سفر سال گذشته رئیس جمهور و هیئت دولت به استان برکات خوبی داشت، گفت: در این سفر اعتبارات خوبی برای استان طی سال گذشته و سال جاری پیش بینی شده که با تخصیص این اعتبارات پروژه‌ها با سرعت خوبی جلو می‌رود.

طول پروژه «سه راهی سلطانیه - قیدار و کبودرآهنگ» «۱۰۵ کیلومتر» است

اسماعیلی با بیان اینکه پروژه‌های راه سازی بزرگ است، گفت: به عنوان مثال طول پروژه «سه راهی سلطانیه - قیدار و کبودرآهنگ» «۱۰۵ کیلومتر» است و از پروژه‌های مهم استان است و ارتباط استان زنجان با استان همدان را تسهیل می‌کند.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات به صورت طولانی مدت در اختیار پروژه‌ها قرار می‌گیرد، گفت: طی سال گذشته برای اجرای پروژه‌های حوزه راه سازی در استان زنجان ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه شد که از این میزان تنها ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای این تعداد پروژه تخصیص یافت و خوشبختانه در سال ۱۴۰۱ اعتبارات افزایش خواهد یافت.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی زنجان، افزود: امسال با تامین ۲۰۰ میلیارد تومان برای اجرای ۷ پروژه راه سازی در استان، شرایط خوبی برای سال جاری خواهیم داشت و در این راستا اگر این میزان اعتبارات به پیمانکاران تزریق شود کار گاه‌ها فعالیت خوبی را خواهند داشت.

اسماعیلی یاد آورشد: راه عامل تاثیر گذار  در توسعه هر استان و منطقه‌ای است، بنابراین باید برای جذب اعتبارات تلاش کنیم تا راه‌های خوب و ایمنی برای تردد مردم ایجاد کنیم.