شناسهٔ خبر: 113286 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

با حضور مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید و رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام شد؛

عملیات اجرایی ۸۰۰ واحد مسکونی در منطقه ۱۸ تهران آغاز شد

ببینید/روند اجرایی پروژه های نهضت ملی مسکن در شیراز(ماهور 1 و 2 صدرا) با حضور مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شهردار تهران کلنگ احداث ۸۰۰ واحد مسکونی در منطقه ۱۸ تهران به زمین زده شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، امروز اول مردادماه با حضور اکبر نیکزاد رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، علیرضا جعفری مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید و معاون وزیر راه و شهرسازی و علیرضا زاکانی شهردار تهران، عملیات اجرایی فاز اول پروژه ۲۰۰۰ واحدی شهید رجایی (آرام) به تعداد ۸۰۰ واحد آغاز شد.

بر اساس اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، این پروژه در دو فاز اجرا خواهد شد که در فاز نخست ۸۰۰ واحد و در فاز دوم ۱۲۰۰ واحد اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

فاز نخست این پروژه در زمینی به مساحت ۴.۵ هکتار با زیربنای ۱۰۰ هزار مترمربع و زیربنای مفید ۶۵ هزار مترمربع در بخش‌های مسکونی، تجاری، آموزشی، فرهنگی و مذهبی اجرا می‌شود. حجم سرمایه‌گذاری این پروژه ۱۲۰۰ میلیاردتومان است. سهم بنیاد مسکن در اجرای این پروژه ۶۰ درصد و سهم شهرداری ۴۰ درصد است.

مدت زمان اجرای فاز نخست پروژه شهید رجایی (آرام) ۳۶ ماه است.

همچنین در  فاز دوم این پروژه مقرر است تا ۱۲۰۰ واحد مسکونی در زمینی به مساحت ۶ هکتار، در زیربنای کلی ۱۵۰ هزارمترمربع و با سرمایه‌گذاری حدود ۲۰۰۰ میلیاردتومان احداث شود.